Impreza z Romami w gliwickim parku Chopina

Muzyka, taniec i śpiew – kultura romska jest bardzo kolorowa. W niedzielę 6 września w parku Chopina odbędzie się Wieczór z Romami. Imprezę dofinansowuje miasto Gliwice.

Na początek, po godz. 16.00, wystąpi gliwicki zespół Romane Cierchenia. Tworzą go muzycy działający przy świetlicy integracyjnej dla dzieci romskich i polskich „Pod Lipami” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach. A potem zagrają: niemiecka grupa Bachtało Drom, gliwiccy Gipsy Boys, muzycy ze Szwecji i Ukrainy. Pełen wrażeń Wieczór z Romami zakończy się około godz. 22.00.

Kultura romska jest bardzo różnorodna i ciekawa. Przyjmuje się, że w Gliwicach mieszka około 500 Romów. Tworzą bardzo zróżnicowaną społeczność. Są wśród nich przedstawiciele Polskiej Romy, Kełderaszy, Lowarów, Rosyjskiej Romy, i – najliczniejsi – Romowie Austryjaccy. Zaciekawieni? Poznajcie gliwickich (i nie tylko) Romów, ich kulturę, podczas wspólnej zabawy w parku Chopina.

fot. UM Gliwice

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
9 miesięcy temu

Oho czyli tego dnia lepiej siedzieć w domu.

classs
classs
9 miesięcy temu

Rowery kosztowności prosimy zostawiać przy bramie wschodniej,
Dziękujemy.

Judasz
Judasz
9 miesięcy temu

A to w Gliwicach niema Korony wirusa KIELCE? Acha romowie i cynti sa odporni czy szczepieni? Ty normalny Kowalski jedz bez przylbicy autem mandat murowany a tu impra z dofinansowaniem z miasta Jak tu niebyc narodowcem ci tak bo Unia bedzie grozic, my kara bo maski i odstepu niezachowales

Tomasz
Tomasz
9 miesięcy temu

Takie regionalne blm?
Czy jak mam to rozumieć?
Koncerty odwoływane, festiwale…
Może zaproście CYGANÓW na jakąś wolną posesję do strefy ekonomicznej.
Będą się czuli świetnie.
Zaręczam.

Judasz
Judasz
9 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

POLICJA bedzie rozdawac Mandats zaufania ???


39,254fanówLubię to
1,001obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS