spot_imgspot_img


Ingres nowego biskupa gliwickiego

W sobotę 11 marca odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Sławomira Odera oraz jego ingres do gliwickiej katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 12.00.

Jak informuje Diecezja Gliwicka, w dniu ingresu (11 marca) niedostępne dla mieszkańców będą miejsca postojowe miejskiej strefy parkowania wzdłuż ul. ks. Ziemowita (od strony siedziby Caritasu Diecezji Gliwickiej), a także wybrane parkingi – przy ul. ks. Ziemowita 3 oraz przy siedzibach Państwowej Szkoły Muzycznej i Starostwa Powiatowego. Ograniczona zostanie też możliwość parkowania w ciągu ul. Krzywoustego.

UWAGA! Decyzją Policji, w zależności od rozwoju sytuacji w terenie w dniu uroczystości, możliwe będzie również wyłączenie z ruchu ul. ks. Ziemowita na odcinku od ul. Królowej Bony do ul. Górnych Wałów.

Dzień wcześniej (10 marca) w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31) odbędzie się modlitewne czuwanie w intencji nowego biskupa gliwickiego, adresowane zwłaszcza do młodzieży i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń. Początek – godz. 19.30.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
20 dni temu

Dziwne i smutne,że nie znalazł się kandydat na bp-a z Sląskiego kleru a trzeba było sprowadzić tzw.workowanego ?
Dla mnie smutne.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI