Inwestycja w górskie apartamenty

Obserwując zmieniającą się sytuację gospodarczą kraju i dynamicznie rosnącą inflację, najrozsądniejszym wydaje się ulokowanie kapitału w aktywach, które pomogą wygenerować zyski. I tu pojawia się pytanie: gdzie i co sfinansować? Biorąc pod uwagę systematyczny wzrost wartości nieruchomości oraz zwiększenie zainteresowania wypoczynkiem w górach, warto rozważyć inwestycję w górskie apartamenty na wynajem. Dlaczego, na czym opiera się to rozwiązanie i dla kogo będzie opłacalne?

Na czym polega inwestycja w apartamenty?

To model biznesowy, w którym kupuje się gotowe mieszkanie w condohotelu z zamiarem zarobku na wynajmie. Najczęściej nieruchomości powstają w miejscowościach turystycznych, o dużym przepływie odwiedzających. Lokale przeznaczone są na pobyt krótkoterminowy. Niemniej dostępna jest też opcja pobytu właścicielskiego – nieograniczonego lub określonego – w zależności od wybranej formy uzyskiwania dochodów. Umowę najmu podpisuje się na kilka do kilkunastu lat, często z możliwością przedłużenia tego okresu. Budynkiem zarządza operator, który pobiera za swoje usługi prowizję.

Dlaczego to opłacalne przedsięwzięcie?

Przede wszystkim dlatego, że to jedna z bezpieczniejszych form inwestowania, z gwarantowaną stopą zwrotu. W przypadku kupna mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, o dużym całorocznym obłożeniu, możesz liczyć na solidne i regularne zyski. Górskie tereny stanowią idealne miejsce pod tego typu inwestycje, ponieważ oferują możliwość całorocznego wypoczynku i ogromną różnorodność atrakcji, które rok rocznie przyciągają tłumy urlopowiczów.

Poza tym lokale w większości przypadków są bezobsługowe, a to oznacza, że zarządzanie nimi odbywa się bez twojego udziału. Wszelkich bieżących spraw dogląda operator. To on realizuje działania związane z zapewnieniem odpowiedniego obłożenia, zakwaterowaniem, konserwacją i utrzymaniem budynku.

Kolejna sprawa – pełen zakres prac związanych z powstaniem lokalu, aranżacją jego wnętrza i późniejszym wykończeniem stoi po stronie wykonawcy projektu. Oszczędzasz więc czas, który musiałbyś poświęcić na kontakt z podwykonawcami czy szukanie odpowiednich materiałów.

I na koniec. Nie dość, że lokale na sprzedaż są doskonale wyposażone i ładnie urządzone, to w dodatku na terenie obiektu często dostępne są rozrywki dla gości. Takie atrakcje to niekwestionowany atut, który zapewnia przewagę rynkową i często ma decydujący wpływ na to, czy potencjalny klient zatrzyma się akurat w tym, a nie innym miejscu. Np. w Meta Residence w Szczyrku goście mają do dyspozycji basen zewnętrzny ze strefą wypoczynkową, a na dachach budynków funkcjonują m.in. restauracja, kort tenisowy i tarasy widokowe. Kompleks położony jest w wyjątkowej lokalizacji, tuż przy kolei linowej, u podnóża góry Skrzyczne. Więcej o tej inwestycji dowiesz się na stronie: www.metaresidence.pl

Jak się zarabia?

Zyski osiąga się na podstawie jednego z dwóch modeli biznesowych. Pierwszy z nich to procentowy podział rocznych zysków z najmu między właściciela a operatora np. w proporcji 70% do 30% (takie rozwiązanie zapewnia wspomniane Meta Residence). Drugi to gwarantowany kilkuprocentowy zysk w skali roku, naliczany od ceny apartamentu w stanie deweloperskim, bez wykończenia. Ale to nie wszystko. Zarabiasz też na wzroście wartości samej nieruchomości, powodowanej systematycznym wzrostem cen za m2 powierzchni. W przypadku ograniczonej liczby gruntów na danym obszarze, cena lokalu rośnie bardziej i szybciej.

Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Dla każdego, kto dysponuje nadwyżką gotówki i chciałby zainwestować ją w coś, co będzie przynosić regularne zyski. To także dobra opcja, jeśli myślisz o zabezpieczeniu na przyszłość albo potrzebujesz lokum na służbowe i wakacyjne wyjazdy. Mając własny apartament, nie trzeba za każdym razem rezerwować noclegu, dzięki czemu można zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Inwestycja w górskie apartamenty na wynajem to doskonały sposób na dywersyfikację dochodów. Poza tym zapewnia podwójne korzyści: zarabiasz na wynajmie, a jednocześnie możesz realizować inne obowiązki służbowe, oraz na wzroście wartości rynkowej nieruchomości.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI