11 listopada w Gliwicach. Program uroczystości

Niebawem będziemy świętować 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Warto 11 listopada zamanifestować swój patriotyzm, uczestnicząc w uroczystościach rocznicowych i dekorując domy flagami narodowymi. W tym roku świętowanie rozpocznie się już 10 listopada. W CKS Mrowisko o godzinie 13.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznej. Wstęp będzie wolny. Gliwickie obchody święta narodowego rozpocznie w poniedziałek Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Początek – godz. 12.30. Uczestnicy uroczystości wyruszą potem spod kościoła w stronę Placu Marszałka Piłsudskiego.

Przewidziano tradycyjny Apel Poległych i salwę honorową. Reprezentanci organizacji społecznych i władz samorządowych złożą pod monumentem wieńce i wiązanki kwiatów. Na najmłodszych gliwiczan będą czekali żołnierze i sprzęt wojskowy.
O godzinie 15.00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem żołnierzy francuskich na cmentarzu przy ul. Kozielskiej.

– Rocznicowe uroczystości zwieńczy wieczorny koncert galowy z okazji 100. rocznicy powstania Śląskich Kół Śpiewaczych na terenie gliwicko-zabrskim. Koncert odbędzie się w CEK Politechniki Śląskiej o godzinie 17.00. Wstęp na koncert będzie możliwy za okazaniem biletu. Wejściówki można nabyć za symboliczną złotówkę w kasie kina Amok – mówi Katarzyna Łosicka, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji w Urzędzie Miejskim w Gliwicach.

11-listop830

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI