r e k l a m a


Jak obejść podwyżki cen OC?

Po ostatnich dość odczuwalnych podwyżkach składek na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC każdy posiadacz samochodu poszukuje tanich ofert, by nie nadwyrężyć swojego budżetu i w ramach możliwości zaoszczędzić na wykupie nowej polisy. W tym celu coraz chętniej korzystają z pomocy profesjonalnych porównywarek internetowych, które pomagają wybrać tanie ubezpieczeniu samochodu.

Profesjonalna porównywarka OC pozwala nie tylko na dotarcie do aktualnych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, ale umożliwia nawet symulację wysokości składki w oparciu o dane dotyczące pojazdu oraz jego posiadacza.
Jak obliczana jest składka na ubezpieczenie OC?
O sposobie naliczania składki na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie decydują regulacje prawne, które nakładają obowiązek na posiadaczach pojazdów mechanicznych ich wykupienia, ale same towarzystwa ubezpieczeniowe, które świadczą w tym zakresie profesjonalne usługi. Wysokość składki uzależniona jest przede wszystkim od ryzyka powstania szkody, na które wpływa wiele czynników takich jak między innymi:
– Marka, rok produkcji, pojemność silnika a nawet miejsce zarejestrowania i przeznaczenie ubezpieczanego pojazdu,
– Wiek posiadacza ubezpieczanego samochodu, okres bezszkodowej jazdy oraz czas posiadania prawa jazdy.

Ponieważ większość ubezpieczycieli w indywidualny sposób podchodzi do ustalenia wartości składki na polisę OC stosując w wielu przypadkach dość konkurencyjne zniżki, dla zaoszczędzenia nawet kilkuset złotych trzeba koniecznie dokładnie przejrzeć aktualne oferty branży ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto skorzystać z oferty jaką towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nowo pozyskanym klientom. W większości przypadków zmiana ubezpieczyciela przynosi dość pokaźne dla domowego budżetu oszczędności.
W najgorszej sytuacji są osoby młode, które ze względu na swój wiek, brak doświadczenia w roli kierowcy oraz większą brawurę podczas prowadzenia samochodu, zaliczane są przez ubezpieczycieli do grupy klientów o wysokim ryzyku. Składka na polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest bardzo wysoka gdyż nie obejmuje ona w takiej sytuacji żadnych korzystnych zniżek. W takim przypadku jedynym sposobem na obniżenie kosztów związanych z ubezpieczeniem swojego auta jest dopisanie współużytkownika z „dobrą historią” bezszkodowej jazdy do polisy ubezpieczeniowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI