Jak walczyć z zawracaniem na DK 88? Zamontowano monitoring

Gliwicki odcinek Drogi Krajowej nr 88 od dziś objęty został monitoringiem.

Obraz z systemu wizyjnego trafia zarówno do Zarządu Dróg Miejskich, jak i Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Decyzję o instalacji monitoringu podjęto w związku z licznymi, niebezpiecznymi i niedozwolonymi manewrami kierowców na DK 88 (m.in. zawracanie przez linię podwójną ciągłą).

Uruchomienie systemu ma przede wszystkim działanie prewencyjne, motywujące kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Monitoring umożliwi również policji przeprowadzenie postępowań o ukaranie kierowców łamiących prawo o ruchu drogowym.

System wizyjny, który pojawił się na DK 88 to sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na realizowanie zbliżeń z dużej odległości, także w porze nocnej.

Oprócz tego, na DK 88 wzmożone działania, prowadzą bezustannie gliwiccy policjanci, którzy zarówno w radiowozach, jak i nieoznakowanych samochodach pełnią służbę w pełnym wymiarze czasu.
Informacje o funkcjonującym systemie wizyjnym, umieszczone będą na tablicach zmiennej treści na terenie miasta oraz przekazywane przez CB-radio.

foto od Czytelnika

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
8 lat temu

Czyli standard – zamiast oddzielić 2 pasy ruchu tak jak to jest zrobione koło M1 w Zabrzu i byłoby po sprawie to będziemy chcieli zarabiać na łamaniu przepisu aż dojdzie wreszcie w tym miejscu do tragedii.
Gratuluje rozumowania ludziom którzy to wymyślili

Jas
Jas
8 lat temu

Piękny przykład daje policja na zdjęciu !

seba87
seba87
8 lat temu
Reply to  Jas

Jest wypadek to stoją… Dajesz przykład myślenia…

kan84
kan84
8 lat temu

Dawid, od tych slupkow to tylko lodowisko sie robi, to wlasnie jest debilny pomysl!

Rozum
Rozum
8 lat temu

I bardzo dobrze, jak zaczną odczuwać po kieszeni to może włączą myślenie!! jak mozna w takim miejscu na takiej drodze zawracac?? no bezmózgi kompletne!! ja bym jeszcze prawko zabral!

Jacek_P
Jacek_P
8 lat temu

kan84: od 3 lat jeżdżę tamtędy 2-3 razy w tygodniu i nie zauważyłem by w tych miejscach było szczególnie ślisko. Zato widywałem zawracających debili w miejscach pozbawionych tych barierek lub wyprzedzających trzecim pasem. A takie barierki trochę uspakajają wariatów.

waldi
waldi
8 lat temu

No super, dali monitoring i co? dzięki temu nie będą zawracać? hmm… jakoś ciężko mi w to uwierzyć, czy to takie kosztowne zamontować na środku barierki takie jak w Zabrzu….

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI