r e k l a m a


Jak zostać obywatelem USA?

spot_img
r e k l a m a

Wiele osób także dzisiaj zadaje sobie pytanie, jak zostać obywatelem USA. Marzenia o wyjeździe na tak zwany Zachód, a konkretnie do Stanów to wciąż spełnienie marzeń dla niektórych miłośników podróży. Dlatego też w jaki sposób możemy uzyskać legalny pobyt w tym właśnie kraju, aby po jakiś czasie móc zacząć starać się także o uzyskanie obywatelstwa?

Wyjazd do Stanów na stałe jako spełnienie marzeń

Marzenie o wyjeździe do USA towarzyszy wielu osobom, które chciałyby spróbować swoich sił na nowym gruncie. Współcześnie dzięki globalizacji, możliwościom, jakie daje nam Internet i znajomości języków obcych, w tym także angielskiego – praca w środowisku międzynarodowym nie jest niczym nowym. Dzięki temu, że także w Polsce wiele osób pracuje w międzynarodowych korporacjach, transfer do amerykańskich oddziałów, szczególnie w branżach informatycznych nie jest niczym nowym.

Wielu pracowników międzynarodowych korporacji w pewnym momencie chcąc przeżyć swoją wielką amerykańską przygodę, decyduje się na transfer za granicę. Aby móc mieszkać, żyć i pracować legalnie w USA konieczne jest zalegalizowanie pobytu. Dlatego też wyjeżdżanie na wizie turystycznej i zostawanie w kraju dzisiaj nie jest dobrym pomysłem.

Legalny pobyt i praca w USA

 Jak więc legalnie móc żyć i pracować w Stanach Zjednoczonych? Przede wszystkim kiedy wyjeżdżamy na wizie pracowniczej, to właśnie przez jakiś czas będzie dla nas podstawą legalności pobytu w kraju. Po jakimś czasie, wielu emigrantów decyduje się na aplikowanie po zieloną kartę. Zielona karta jest to dokument, dzięki któremu obcokrajowcy mogą swobodnie przebywać w kraju jako rezydenci. Mają niemal takie same prawa jak obywatele tego kraju, po za tym, że nie mogą głosować w wyborach i w tego rodzaju bardzo formalnych sytuacjach. Jednak po pewnym czasie, kiedy przebywamy w Stanach wystarczająco długo, możemy zacząć starać się również o uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa. Nie jest to szczególnie trudny czy skomplikowany proces. Będzie wymagał od nas jedynie złożenia odpowiednich papierów, zdania egzaminu, który potwierdzi że znamy podstawy historii, języka, obyczajów amerykańskich. Dzięki temu możemy zostać po kilku latach obywatelami tego kraju.

Możliwość uzyskania obywatelstwa amerykańskiego

Jednak nie jest to jedyna opcja. Inną możliwością uzyskania obywatelstwa amerykańskiego będzie wyjazd do Stanów nie na wizie pracowniczej, ale wygranie zielonej karty w loterii wizowej. Dwa razy w roku odbywa się procedura losowania. Jeśli zgłosimy się do niej, wypełnić odpowiednie formularze, to może okazać się, że uda nam się zostać wylosowanymi i będziemy mogli legalnie przenieść się do Stanów i tam po jakimś czasie zacząć starać się o to – jak zostać obywatelem USA. Swego czasu popularną opcją na uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego było po prostu małżeństwo z Amerykaninem.

Nie chodzi tutaj oczywiście o aranżowanie związków w sposób fikcyjny, ale jeśli poznamy kogoś w sieci czy na żywo i ta relacja faktycznie po jakimś czasie przerodzi się w związek, to istnieje taka możliwość, że dzięki związkowi małżeńskiemu, my również możemy otrzymać takie obywatelstwo.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://estavisa.pl/jak-zostac-obywatelem-usa-kompendium-wiedzy/

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI