Jaka będzie nowa Astra z Gliwic?

Nowa Astra ma być nowoczesna i oszczędna. Gliwicka fabryka General Motors Manufacturing Poland już zwiększa zatrudnienie, bo to właśnie tu budowany będzie nowy Opel.

Dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, przedstawi zupełnie nową Astrę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

Obecnie można zobaczyć tylko prototypowe egzemplarze w pełnym kamuflażu, ale dr Neumann obiecuje, że nowa Astra będzie się wyróżniać „niesamowitą stylistyką”, najwyższą efektywnością i mnóstwem innowacyjnych rozwiązań. Dyrektor określił nowe priorytety rozwoju 11. generacji kompaktowego Opla, który jako samochód zaprojektowany od podstaw jest pojazdem rewolucyjnym i dużo bardziej wydajnym pod każdym względem.

W nowym modelu efektywnie wykorzystano przestrzeń: mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia w kokpicie nowej Astry jest dużo więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Inżynierowie odpowiedzialni za opracowanie nowej Astry znacznie zredukowali także masę samochodu. Przyczyniło się to do poprawy jego zwrotności oraz niezwykle korzystnie wpłynęło na zużycie paliwa. Dr Neumann potwierdził też, że w ramach największej ofensywy zespołów napędowych w historii firmy Opel nowe Astry będą wyposażane tylko w najbardziej zaawansowane silniki nowej generacji.

Kompaktowe Kadetty i Astry, których wyprodukowano dotychczas ponad 24 miliony, stanowią podstawę portfolio marki Opel od czasu, kiedy pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił taśmę montażową.


fot. GM Poland

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TM
TM
7 lat temu

Gdzie nasza podwyżka?!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI