r e k l a m a
spot_imgspot_img

Jaki magazyn wynająć dla firmy farmaceutycznej?

Polska staje się bardzo ważnym obszarem magazynowym w Europie. Decyduje o tym dogodne położenie geograficzne, coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna, rynek pracy oraz bogata oferta logistyczna.

Polska staje się bardzo ważnym obszarem magazynowym w Europie. Decyduje o tym dogodne położenie geograficzne, coraz lepsza infrastruktura komunikacyjna, rynek pracy oraz bogata oferta logistyczna.

Czynniki wpływające na wybór odpowiedniego magazynu

Oferta powierzchni magazynowych do wynajęcia jest bardzo szeroka i w zasadzie nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego obiektu.

Trzeba jednak wcześniej wyznaczyć parametry, które powinien spełniać idealny magazyn. Pod uwagę przede wszystkim należy wziąć:

  • powierzchnię,
  • lokalizację,
  • czynsz,
  • wyposażenie magazynu,
  • rynek pracy.

Wynajem magazynów, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach, nie jest tani. Większość przecen sezonowych spowodowana jest właśnie kosztami magazynowania odzieży, obuwia do kolejnego sezonu. To nie tylko zamrożone środki finansowe, ale także czynsz za wynajmowaną powierzchnię.

Niektóre branże muszą wynajmować magazyny spełniające specjalne wymagania. To przede wszystkim branża spożywcza, farmaceutyczna, chemiczna, elektroniczna. Wyroby przez nich produkowane muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. W takich wypadkach jeśli chcemy wynająć magazyn powinniśmy skorzystać z usług pośredników wynajmu magazynów, którzy doradzą i wybiorą odpowiednią halę.

Jaki magazyn dla firm farmaceutycznych?

Warunki magazynowania i dystrybucji leków są regulowane rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Szczegółowe wytyczne mają zapewnić prawidłowe przechowywanie i przewożenie farmaceutyków.

Rozporządzenie nie określa minimalnych powierzchni, ale określa pozostałe warunki, które musi spełnić magazyn. Przede wszystkim musi posiadać dwa pomieszczenia o odrębnych wejściach:

  • hala przyjęć towaru,
  • hala dystrybucji, czyli wysyłki.

Dodatkowo magazyn musi posiadać odrębną powierzchnię magazynową, część administracyjną i socjalną.

W powierzchni magazynowej musi być cały czas monitorowana temperatura i wilgotność w pomieszczeniu. Nie wystarczą już termometry i zapisywanie danych w zeszycie. Obecnie wymagane są urządzenia elektronicznie, które automatycznie odczytują parametry i zapisują je w pamięci urządzenia.

Podział magazynu na moduły odpowiedniej wielkości

Chcąc dostosować się do rozporządzenie MZ najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie magazynu składającego się z modułów o różnych wielkościach. Niewielki moduł magazynowy może być miejscem magazynowania substancji kontrolowanych (narkotyki, psychotropy), które nie mogą mieć kontaktu z innymi farmaceutykami. Większe moduły można wykorzystać do magazynowania środków opatrunkowych, higienicznych i rehabilitacyjnych.

Trzeba jednak pamiętać, że środki farmaceutyczne nie mogą być magazynowane dłużej niż 36 godzin. Taki zapis powoduje, że powierzchnię magazynu trzeba bardzo starannie dobrać pod kątem ilości klientów i wielkości składanych przez nich zamówień. Magazyny spełniające szczególne warunki są drogie, więc nie ma sensu wynajmować dużych powierzchni, które nie zostaną wykorzystane.

Śląsk – duża oferta magazynowa

Śląsk jest obecnie regionem, na terenie którego bardzo dynamicznie rozwija się branża logistyczna. Doskonałe położenie, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, duże zagęszczenie mieszkańców, to doskonałe warunki dla aptek i firm farmaceutycznych. Na tym obszarze magazyn do wynajęcia spełniający wszystkie wymagania nie będzie trudny do znalezienia. Można chociażby zobaczyć jak dużo ofert jest na portalu: https://www.katmagazyn.pl/

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI