Kto będzie następcą Frankiewicza? „Któryś z zastępców?”

Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, był gościem radia Piekary.

W rozmowie z redaktorem Marcinem Zasadą mówił o ograniczaniu roli samorządu przez PiS, o możliwości zmian w funkcjonowaniu urzedów prezydentów, burmistrzów i wójtów i o swoim starcie do Senatu.

Zapytany o to, czy poprze któregoś z kandydatów na prezydenta Gliwic odpowiadał wymijająco. Redaktor Zasada dopytywał o takie nazwiska jak Katarzyna Kuczyńska-Budka czy Marta Golbik. Frankiewicz nie dał jednoznacznej odpowiedzi, jednak po chwili zasugerował, że kandydatem popieranym przez niego będzie jeden z zastępców. „Któryś z zastępców?” – zapytał Zasada. „Na przykład” – odpowiedział Frankiewicz. Jednak nie chciał sprecyzować o kogo chodzi. „Czyli każdy z zastępców prezydenta ma 33,3% szans na nominację” – mówił Zasada. „To nie jest gra losowa” – ripostował Frankiewicz.

Przypomnijmy, że zastępcami Frankiewicza są Adam Neumann, Krystian Tomala i Mariusz Śpiewok. Najdłużej z prezydentem współpracuje Adam Neumann, od kilku lat zastępcą jest Krystian Tomala, natomiast Mariusz Śpiewok w ubiegłym roku zastąpił zmarłego Piotra Wieczorka.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
2 lat temu

Pożyjemy zobaczymy

Anonimowo
2 lat temu

Byle nie Pani Golbik, byle platforma nie uznała że sobie wciśnie pod pretekstem poparcia Frankiewicza jakąś swoją chorągiewke

Marek
Marek
2 lat temu

Namaszczenie swojego zastępcy to super pomysł bo wizja rozwoju Gliwic będzie kontynuowana. Brawo panie prezydencie

Anonimowo
2 lat temu

Byle nie pisowiec..

ToBi
ToBi
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Oczywiście kolejny aktywista POstkomunistyczny

Anonimowo
2 lat temu

Wy jestescie tak zapatrzeni w tego prezydenta ,ze az zal kometowac zrobil nie ten ruch co trzeba , jak mozna pojsc z organizacja typu Po czy Pis ,ludzie gdzie wy macie rozum ??

Anonimowo
2 lat temu

Przestańcie znowu napierniczać, co ślina na język przyniesie. Nie podoba się Wam obecny zagłosujecie na nowego… Dosyć tego jadu. Za półtora miesiąca będziecie mieli okazję się jeszcze nakrzyczeć

Anonimowo
2 lat temu

Byle nie z platformy oszustów

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI