r e k l a m a


Jakie dodatki pasują do szarego wnętrza

Po fascynacji białym wnętrzami i aranżacjami w kolorze czekolady i wanilii przyszła kolej na szarości. Szare wnętrza cieszą się coraz większym powodzeniem. Sprawdzamy, jakie dodatki pasują do szarego wnętrza.

Szare wnętrze – szarość ma wiele odcieni

Kolor szary raczej nie kojarzy się optymistycznie. Przywołuje na myśl jesienne szarugi, nostalgię, czasem wręcz smutek. Jednak szarość niejedno ma imię – to nie tylko odcienie chłodnej „smutnej”, szarości, to także ciepły kolor gołębi, wyrazisty grafit, czy skrzące się srebro. Wnętrza w różnych odcieniach szarości same w sobie mogą być dziełem sztuki, jednak dodanie kolorowych akcentów na pewno je nieco ożywi i nada wyrazistości obranemu stylowi.

Psychologowie twierdzą, że szary kolor uspokaja, wycisza myśli, ułatwia skupienie i budowanie poczucia bezpieczeństwa. Warto więc podążyć za modą i wpuścić do domu szarość. Ciekawym rozwiązaniem jest malowanie ścian w różnych odcieniach szarości. Czasem na szaro maluje się tylko jedną ścianę, a pozostałe zostawia białe. Mimo wszystko dodatki dobiera się do szarego, nie białego koloru.

Szare wnętrza – jakie meble wybrać

Na tle szarych ścian bardzo ładnie prezentują się białe meble i to one zazwyczaj są pierwszym wyborem przy urządzaniu wnętrza. Równie ładnie prezentują się meble z naturalnego, jasnego drewna. Natomiast meble w tradycyjnych odcieniach ciemnego brązu nie będą najlepszą opcją.

Warto pamiętać, że na tle szarości ładnie zaprezentują się… szare meble, pod warunkiem, że będą o kilka tonów jaśniejsze bądź ciemniejsze. Ta zabawa odcieniami szarości z dodatkiem bieli i beżu jest bardzo popularna w stylu skandynawskim, szczególnie wśród Szwedów i Norwegów. Finowie lubią do tego zestawu dołączyć czerń. Nowoczesne, czarne meble ładnie prezentują się na tle szarych ścian, pod warunkiem zachowania równowagi – czarny stolik lub etażerka wystarczy. Warto też zwrócić uwagę na rolety rzymskie jakie zamontowane będą w takim pomieszczeniu. 

Szare wnętrza – jakie kolory dodatków

Pierwsze miejsce na liście kolorów idealnie pasujących do szarości niepodzielnie dzierży żółć. Słoneczne akcenty na tle szarych ścian wyglądają bardzo radośnie i sprawiają, że wnętrza już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie przyjaznych, wręcz zapraszających do bliższego kontaktu. Przy tym żółty sam w sobie jest kolorem chętnie wykorzystywanym przez dekoratorów, nie tylko w zestawieniu z szarością, ale też bielą, brązem, błękitem, a nawet czerwienią. Szaro-żółte wnętrza jak najbardziej zasługują na miano modnych.

Wśród kolorów pasujących do szarości nie może zabraknąć odcieni błękitu i granatu. To propozycja dla osób, które szukają pomysłu na nieco bardziej stonowane wnętrza. Granatowe zasłony na tle szarych ścian i podobne poduszki na sofie będą ukoronowaniem dekoracji wnętrza nawiązującego do kolorów morza. Nie będzie przesadą połączenie błękitu i granatu z turkusem. Tu warto sięgnąć po obrazy lub grafiki w odcieniach tych kolorów, kolorową ceramikę, koce lub narzuty, a do sypialni – pościel.

W pokoju dziecięcym, zwłaszcza należącym do dziewczynki, można postawić na delikatne różowe bądź seledynowe dodatki.

Szare wnętrza – jakich kolorów dodatków lepiej unikać

Chociaż kolor szary wydaje się bardzo uniwersalny i pasujący do wszystkiego, trzeba zachować ostrożność przy urządzaniu szarych wnętrz. Wbrew pozorom są barwy, którym z szarością nie po drodze. Na pewno trzeba zrezygnować z ciemnych brązów, zarówno chłodnych, jak i ciepłych, oraz z ciemnego fioletu. Także przy wybieraniu zielonych dodatków trzeba zachować ostrożność. Niewiele jest odcieni zielonego, które ładnie komponują się z szarością.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI