r e k l a m a
spot_imgspot_img

Jakie opony będą idealne do Twojego samochodu?

Opony są jednym z najważniejszych elementów w całym samochodzie, co jednogłośnie przyznają wszelkiej maści eksperci, w tym mechanicy i zawodowi kierowcy. Ich jakość bezpośrednio przekłada się na komfort podczas jazdy, ale i bezpieczeństwo – nasze i innych uczestników ruchu drogowego. Naturalnie więc pojawiają się pytania, w stronę których opon warto się kierować; lepiej wyposażyć się w zestawy opon zimowych i letnich, czy jednak całoroczne…

 

  1. Rozmiar opony – przygotowania do zakupu.
  2. Sezonowe opony do samochodu.
  3. Całoroczne opony i ich zalety.

 

Polscy kierowcy w ciągu całego roku muszą się zmagać ze zmiennymi, skrajnie różnymi warunkami pogodowymi. Od jazdy po mokrej nawierzchni przez rozgrzany asfalt po zaśnieżone i oblodzone drogi – każda taka sytuacja wymaga od nas całkowicie innego zachowania. Mają one wpływ również na sam pojazd: jego przyczepność i czas reagowania, w czym kluczową rolę odgrywają opony.

 

Rozmiar opony – przygotowania do zakupu

 

Określenie rozmiaru opony powinno być pierwszym naszym krokiem, zanim przejdziemy do wyboru producenta i typu (np. opony radialne czy diagonalne). Jest to zadanie bardzo proste, z którym poradzi sobie nawet początkujący kierowca. Otóż rozmiar opon przedstawiony jest na każdej pojedynczej sztuce. Wystarczy go spisać, nie pomijając żadnego znaku. Rozmiary opon samochodowych składają się z trzech numerów; oznaczają odpowiednio: szerokość opony, stosunek boku do szerokości (procentowy) oraz średnicę.

 

Sezonowe opony do samochodu

 

Jak zostało wspomniane, na naszej szerokości geograficznej panują zmienne warunki pogodowe. Jeśli więc nie wyposażymy się w opony całoroczne, które znajdują coraz więcej zwolenników (co potwierdzają eksperci: https://noweopony.pl/blog/informacje/opony-caloroczne—–poznaj-opinie-ekspertow), powinniśmy zakupić jakościowe opony letnie oraz zimowe. Co prawda należy pamiętać o ich regularnej wymianie wraz z upływającymi porami roku, lecz nawet sezonowe opony klasy ekonomicznej potrafią zagwarantować wysokie bezpieczeństwo.

 

Całoroczne opony i ich zalety

 

Komplety opon całorocznych to idealne rozwiązanie dla wszystkich pragnących zaoszczędzić czas na wizytach u wulkanizatora i wymianie zestawów letnich i zimowych. Co ważne, osiągami oraz wytrzymałością dorównują odpowiednikom sezonowym, jak i oferowane są przez czołowych producentów. Lecz nie zapominajmy, żeby zawsze wybierać nowe i możliwe najwyższej jakości opony wielosezonowe do danego modelu auta. Używane opony mogą się okazać wątpliwie bezpieczną inwestycją.

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rex
rex
1 rok temu

mi w warsztacie z motointegratora w zeszłym roku polecili całoroczne i jeżdzę na nich do dziś. z mojego punktu widzenia mega oszczędność

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI