r e k l a m a


Jarmark Bożonarodzeniowy na gliwickim Rynku. Co będzie się działo?

5 grudnia na Rynku stanie wiedeńska karuzela, a prezenty rozda nie kto inny, jak święty mikołaj – oczywiście w towarzystwie swoich niezawodnych elfów! Kuszące korzennym aromatem pierniki i słodkie, pełne przypraw grzane wino – takie świąteczne zapachy i smaki będzie można znaleźć na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Smakołyki, świąteczne ozdoby, rękodzieło – w drewnianych domkach na Rynku znajdziecie moc inspiracji na prezenty pod choinkę. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Tegoroczny Jarmark potrwa do 26 grudnia. Przez cały ten czas będzie można przejechać się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro. Miasto Gliwice zaprasza na Jarmark!

5 grudnia specjalnym gościem Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie święty mikołaj. W tym roku jego elfi pomocnicy zaprezentują cyrkowe wręcz akrobacje! Oprócz tego czeka nas też Świąteczna Parada Maskotek – to po prostu trzeba zobaczyć. Na Rynku tego dnia będzie można spotkać między innymi Psi Patrol! Między godz. 16.00 a 19.00 będzie można też „poćwiczyć prawą półkulę” – mamy dla was kreatywne warsztaty świąteczne. W planach jest między innymi tworzenie stroików świątecznych i malowanie ozdób z drewna.

10 grudnia wspólnie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na Rynku spotkacie się z przedstawicielami gliwickich organizacji pozarządowych, a niesamowity występ z laserami da Teatr Ognia NAM-TARA. Organizatorem obchodów będzie Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych.

W sobotę 18 grudnia znów zaprosimy Was na godz. 16.00 na ekowarsztaty. Tym razem spróbujemy zrobić zimowe miasto w słoiku, będzie też okazja nauczyć się tworzyć filcowe zabawki oraz świąteczne breloki i bransoletki. W sam raz na prezent! Rozgrzejemy się także brazylijską bossa-novą z zespołem Pedro y Mari. Dla miłośników folkowych klimatów wystąpi Kapela Góralska Zbójnicy ze Szczyrku.

W niedzielę 19 grudnia między godz. 9.00 a 10.30 radio RMF FM rozda kilkaset drzewek w ramach akcji „Choinki pod choinkę”. Kto pierwszy, ten lepszy! Po południu na scenie wystąpią Orkiestra Dęta Ostropa i gospelowy zespół Sound. Niesamowity pokaz tańca irlandzkiego da gliwicki zespół Salake. Przekażemy sobie także Betlejemskie Światło Pokoju i złożymy świąteczne życzenia. Malutki płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierza cały świat, niosąc ludziom znak zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Do Gliwic przywożą go harcerze. Podczas Jarmarku na Rynku płomień zostanie uroczyście przekazany władzom miasta. Dla mieszkańców będzie to również okazja do zabrania Światła do własnego zacisza domowego.
UM Gliwice / fot. UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI