Jedni kradli ogrodzenie, drudzy telefon

Po sygnale telefonicznym od anonimowego świadka policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli ogrodzenie posesji w rejonu ul. Chorzowskiej.

To gliwiczanie mający na swym koncie zbieractwo i kradzieże metali wszelakich. Patrol z II komisariatu zatrzymał 55-latka i jego 25-letniego kompana. Panowie byli akurat w trakcie demontowania cudzego ogrodzenia. Chcieli sobie przywłaszczyć jego metalowe elementy. Straty w toku ustalenia na szkodę ZBM II TBS w Gliwicach.

Wczoraj na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Sprawcy zostali wytropieni i zatrzymani przez kryminalnych z III komisariatu.

Do zdarzenia doszło 11 maja w Gliwicach. Dwaj sprawcy ukradli dwudziestolatkowi telefon, po czym, próbując utrzymać się przy swojej zdobyczy, pobili pokrzywdzonego. Policjanci prowadzący pracę operacyjną wytypowali i zatrzymali 31- i 24-latka, mieszkańców powiatu gliwickiego. Obaj w przeszłości byli już notowani za podobne czyny. Teraz oczekują w areszcie na rozprawę sądową, grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI