r e k l a m a


Jest akt oskarżenia w śledztwie prowadzonym przez CBA

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia kończący prowadzone przez CBA wielowątkowe śledztwo w sprawie niegospodarności w jednej z największych spółek samorządowych w województwie śląskim, tj. Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów, a także spółkach zależnych.

Akt oskarżenia dotyczy 18 podejrzanych, w tym byłych pracowników zarządu GPW S.A., GPW Dystrybucja Sp. z o.o., Górnośląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., Ekoenergia Silesia S.A., wiceprezesa zarządu jednego z największych w kraju Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych oraz przedsiębiorców.

Wymienionych oskarżono o popełnienie łącznie 37 przestępstw związanych głównie z wyrządzeniem w latach 2011-2013 szkody w majątku Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. i spółek zależnych w kwocie łącznej około 132 mln zł.

Ustalenia śledztwa wskazują, że osoby odpowiedzialne za sprawy majątkowe wymienionych spółek samorządowych angażowały pieniądze z majątku tych spółek bez szczegółowej analizy sytuacji finansowej kontrahenta, bez analizy ryzyka inwestycji, bez stosownego zabezpieczenia zwrotu wierzytelności w szereg inwestycji prowadzonych przez podmioty spoza grupy kapitałowej, niezwiązane z profilem działalności GPW S.A. jako producenta i dystrybutora wody.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilkanaście milionów złotych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI