r e k l a m a


Jest coraz zimniej. Zwróć uwagę na bezdomnych

Gdy temperatura spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Okres zimy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową – nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Osobom takim należy udzielić pomocy udzielając informacji o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań podejmowanych na rzecz osób bezdomnych.

W sytuacjach zagrożenia należy dzwonić po pomoc na numery alarmowe:

997 – policja
986 – straż miejska
112 – służby ratownicze

W Gliwicach bezdomni mogą uzyskać pomoc w noclegowni i schronisku, a także w 10 miejscach w różnych częściach miasta, w których wydawana jest żywność i odzież.

Schroniska i noclegownie:
– Schronisko św. Brata Alberta dla mężczyzn, ul. Świętego Brata Alberta 63 w Bojkowie, tel. 32/232-94-61 – zapewnia całodobowe schronienie dla osób niebędących pod wpływem alkoholu)
– Noclegownia św. Brata Alberta dla mężczyzn, ul. Składowa 4 w Szobiszowicach, tel. 32/334-50-17 – zapewnia nocleg dla osób niebędących pod wpływem alkoholu.

Informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowego bezpłatnego – 800 100 022.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI