r e k l a m a

spot_imgspot_img

Jeździli i pomagali. Fantastyczny wynik akcji rowerowej

Niemal 50 000 kilometrów przejechali podczas lata uczestnicy akcji rowerowych organizowanych przez Centrum Handlowe Europa Centralna.

Dzięki ich trudowi udało się „wykręcić” 15 000 złotych na rehabilitację najmłodszych mieszkańców Gliwic i okolic.

– Cieszy nas przede wszystkim ogromne zainteresowanie mieszkańców Śląska – dodaje Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Pokonany dystans można porównać do wspólnego przejechania naszej planety wzdłuż równika. To wynik, który wzbudza szacunek i podziw.

Dlatego w niedzielę 25 września podczas charytatywnego pikniku rowerowego oficjalnie podsumowano rowerowe wydarzenia, które przy wsparciu Europy Centralnej odbywały się w Gliwicach i okolicznych miastach. Oprócz wyścigów dla najmłodszych, zwieńczeniem działań były także spotkania ze specjalistami oraz warsztaty. Wiele emocji wzbudziła także sztafeta, z którą zmagały się rodziny z całego naszego regionu. Chwilą, na którą wszyscy czekali było podsumowanie projektu i przekazanie 15 000 złotych na rzecz Społecznego Komitetu Pomocy Osobom Niepełnosprawnych. To jedna z najstarszych i najprężniej działających organizacji III sektora pomagająca w rehabilitacji dzieci i młodzieży. „Wykręcone” kilometry pomogą w leczeniu najmłodszych podopiecznych. W sumie przez niemal całe wakacje w akcji „Jeżdżę i pomagam” wzięło udział 652 mieszkańców Śląska, którzy wspólnie spalili ponad pół miliona kilokalorii. Podczas swoich wypraw i „zaoszczędzili” produkcji niemal 10 000 kg emisji dwutlenku węgla do naszej atmosfery.

Pasja dwóch kółek towarzyszyła także jednemu z projektów, który już drugi raz otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej.

Podczas czterech wyścigów w ramach Gliwickiego Festiwalu Rowerowego najmłodsi mieszkańcy mogli poczuć nie tylko smak sportowej rywalizacji, ale także sprawdzić się w roli kolarza-amatora. – To z całą pewnością nie koniec niespodzianek, jakie przygotowaliśmy w tym roku – zapewnia Katarzyna Lenartowicz. – Jeszcze w październiku zaprosimy wszystkich miłośników aktywności do wyjątkowego biegu. 8 października wystartuje u nas dog trekking, w którym dystans 8 lub 16 km po Gliwicach będzie można przemierzyć razem ze swoim psem.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI