W piątek przechodźcie wyłącznie po pasach i na zielonym świetle

Jutro od godziny 14.00 do 22.00 na drogach Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Pieszy”.

Policyjna akcja ukierunkowana jest na systematyczne zwiększanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby piesze. Cel to realizowanie kontroli w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami. Policjanci będą się też przyglądać zachowaniom kierowców, kontrolować sytuację na przejściach. Przede wszystkim sprawdzą, jak w rejonie dróg i ulic zachowują się sami piesi.

Niestety, prowadzenie tego typu działań uwarunkowane jest występowaniem złych nawyków wśród wszystkich użytkowników dróg.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Misiek
Misiek
9 lat temu

I bardzo dobrze bo ludzie sa nieodpowiedzialni a kierowcy przejezdzaja
Na pasach kolo nosa pieszych i pokazuja środkowy palec skandal

PIESZY
PIESZY
9 lat temu

NAJGORSZE JEST,GDY JEDEN KIEROWCA STANIE NA PRZEJŚCIU,PIESZY JEST W POŁOWIE DROGI,A DRUGI WYPRZEDZA TEGO CO STOI.PIESZY NA ŚRODKU JEZDNI I CO DALEJ,GDZIE UCIEKAĆ??NA DODATEK MIJAJĄC PIESZEGO NA ŚRODKU PASÓW DURNIE SIĘ ŚMIEJE I DODAJĄC GAZU PRZEJEŻDŻA JAK GDYBY NIGDY NIC!!JAK TU BEZPIECZNIE WKROCZYĆ NA PASY??

midnight
midnight
9 lat temu

Tylko że bardziej powinni się wziąść za tych ****** w samochodach bo to oni sprawiają niebezpieczeństwo a nie piesi.Dodam że w Anglii,Francji przechodzenie na czerwonym jest legalne,a wypadków JEST O WIELE MNIEJ!Dlatego bo tam kierwocy nie jeżdżą 100km/h przez miasto,i mają większą kulturę..!

yyyyyy
yyyyyy
9 lat temu
Reply to  midnight

to po co światła w Anglii skoro ludzie chodzą jak chcą? jakbym zarabiał tyle co w Anglii to też miałbym wszystko w rzyci.:)

haha
haha
9 lat temu

AKCJA UKIERUNKOWANA JEST ZWIĘKSZENIEM ILOŚCI MANDATÓW 🙂

Mario
Mario
9 lat temu

Debilna policja, nie mają się czym zajmować, najłatwiej zarobić na czymś łatwym. Wypadki na pasach głównie zdarzają się na zielonym świetle, pieszy widzi zielone i idzie, nie spojrzy czy ktoś nie leci na wczesnym czerwonym, no i potem jest tragedia. A jak idzie na czerwonym to wie że nie ma pierwszeństwa i patrzy czy pod coś nie wchodzi,

Andrzej Kuczera
9 lat temu

a kto powiedział,iż można przechodzić wyłącznie na pasach????? „Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed po-jazdem. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod… Czytaj więcej »

Piter
Piter
9 lat temu

Policja jest od strzeżenia porządku i owszem – ale też NIE OD GNOJENIA OBYWATELI !!!

Stary
Stary
9 lat temu

Apel do młodych mam: *najpierw* sprawdzić, czy nie jedzie auto, a *potem* wprowadzać wózek na jezdnię. Niestety wiele Pań robi odwrotnie: najpierw wystawia wózek na asfalt, patrząc wyłącznie na kółeczka i krawężnik, a dopiero potem wzrokiem nieprzytomnym patrzy w maskę zbliżającego się (i rozpaczliwie hamującego) TIRa.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI