Już wiemy ilu pieszych ukarano wczoraj mandatami

Wczoraj gliwiccy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Piesi”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa „niechronionych” uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii „Idź – Jedź – Żyj – Rok Pieszego 2014” gliwiccy policjanci przeprowadzili lokalne działania pod kryptonimem „Piesi”.

W trakcie trwania zapowiedzianej wcześniej akcji mundurowi ujawnili łącznie 53 wykroczenia. W 38 przypadkach wobec niezdyscyplinowanych pieszych zastosowano postępowanie mandatowe, w 15 zakończyło się to pouczeniem.

Policjanci nałożyli także 4 mandaty karne na kierujących pojazdami, którzy powodowali zagrożenia wobec pieszych. W kilkugodzinnych działaniach udział wzięło 12 policjantów WRD. Policjanci zapowiadają kolejne akcje.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
janusz
8 lat temu

brawo

qqqqqqqqqq
qqqqqqqqqq
8 lat temu

Przede wszystkim karać kierujących pojazdami bo to oni powodują największe zagrożenie,przez te chu** (chodź to mało powiedziane)ginie najwięcej pieszych na drogach…!Na zachodzie piesi są święci i nikomu to nie przeszkadza,a przede wszystkim jest bezpieczniej na drogach,i miasta bardziej przyjazne ludziom…!

ssss
ssss
8 lat temu

w gliwicach akurat nawjiekszym zagrozeniem a kierowcy ktorzy wymuszaja pierwszenstwo na pieszych ktorzy juz znajduja sie na pasach, wyprzedazaja na pasach, nie zatrzymuja sie by ustapic pieszemu, jezdza z nadmierna predkoscia w okolicach szkol i przejsc dla pieszych – z tym powinno sie zrobic porządek .

ssss
ssss
8 lat temu

przede wszystkim powinno sie wziąc w Gliwicach za kierowców, gdyz panuje tutaj niezdrowe i niebezpieczne przekonanie ze kierowca jest krolem. Nie zatrzymuja sie by przepuscic pieszego nawet gdy ten pokona już pół drogi na pasach, nie zwalniaja przed przejsciami dla pieszych ani w okolicach gdziemoga pojawic sie piesi (np szkoly), wielkrotnie bylem tez swiadkiem wyprzedzania na pasach – to jest eweidentne stwarzanie zagrozenia.

maniu
maniu
8 lat temu

ale wy wszyscy pieprzycie 🙂 są idioci za kółkiem i są idioci piesi. Idiota kierowca nie przepuści, wyprzedzi lub przyspieszy na pasach. Idiota pieszy myśli że jest świętą krową którą widać z daleka i włazi na pasy nie patrząc czy coś jedzie. TYLKO kto przeżyje w tym zderzeniu idiotów?? ja wole poczekać i żyć niż wbiec na pasy bo mam „pierwszeństwo”.
🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI