Kamienne parapety? Czemu nie!

Do niedawna kamienne wykończenia w aranżacji domów stosowane były głównie na zewnątrz, jednak od kilku lat trend ten systematycznie się zmienia. Obecnie bardzo popularne są nie tylko kamienne okładziny ścian, wykończenia posadzek czy kabin prysznicowych, ale także blaty kuchenne czy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne parapety.

Nic w tym dziwnego, bowiem kamienne elementy są nie tylko niezwykle solidne, trwałe i odporne na uszkodzenia, ale także niezwykle estetyczne i elegancko się prezentujące. Ponadto bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości, co tylko dodaje im wielbicieli.

Postaw na kamienne parapety

Parapety wykonane z naturalnego kamienia nie tylko zyskują coraz to szersze grono wielbicieli, ale też mają z czasem szansę z powodzeniem zastąpić tradycyjne, wykonane z materiałów sztucznych wykończenia okien. Kamienne parapety to niezwykły detal, dzięki któremu domowe wnętrza nabiorą zupełnie nowego charakteru i bardzo eleganckiego wyglądu. Szeroka wybór kamienia w marmury.pl to gwarancja dostosowania kolorystyki i stylu do otoczenia.

Parapety z kamienia – jaki kamień wybrać?

Przy wyborze materiału na wykonanie parapety często bierze się pod uwagę miejsce ich przeznaczenia. Do wykonania parapetów zewnętrznych stosuje się zazwyczaj bardzo odporny zarówno na ścieranie, jak i szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych granit, zaś w przypadku parapetów wewnętrznych może to być zarówno granit, jak i różnego rodzaju marmury. Co charakteryzuje te dwa najpopularniejsze materiały?

Parapety z granitu
Granit jest materiałem, który charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie, a także skrajne warunki atmosferyczne (czyli mróz, wysokie temperatury oraz dużą wilgoć). Parapety, które zostaną z nich wykonane są także bardzo funkcjonalne – aby zachować je w czystości i przywrócić dawny blask wystarczy zwykle przetrzeć je wodą.

Parapety z marmuru

Marmur jest materiałem niezwykle atrakcyjnym pod względem wizualnym – przyciąga spojrzenia, zachwyca zarówno ponadczasową elegancją, jak i niezwykłą stylistyką. Właśnie dlatego częściej stosowany jest we wnętrzach domów i mieszkań. Mimo, że jest materiałem mniej odpornym na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, zwykle wystarczy odpowiedni impregnat, który ułatwi zachowanie powierzchni w czystości i usuwanie ewentualnych plam, a także użytkowanie ich zgodnie z przeznaczeniem.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI