Kąpiesz się w tych miejscach? Możesz dostać mandat!

Każdego roku wraz z wzrostem temperatur, wzrasta również liczba utonięć oraz osób które ucierpiały po „skoku na główkę”.

Wielu z tych tragedii można by uniknąć, wybierając bezpieczne, przystosowane do kąpieli miejsca. Na dzikich zbiornikach wodnych nigdy nie możemy mieć pewności, co jest na dnie.
– Pamiętajmy, że na strzeżonych kąpieliskach zawsze możemy liczyć na ratowników, którzy w razie potrzeby udzielą nam wsparcia i pomocy. Strzeżone kąpieliska są na bieżąco monitorowane, więc nie powinniśmy natknąć się na nich na żadne ukryte pod wodą przykre niespodzianki – przekonują strażnicy miejscy z Gliwic.

Straż miejska w okresie letnim prowadzi kontrole dzikich zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Kąpiel w tego typu miejscach nie tylko jest niebezpieczna, ale dodatkowo stanowi wykroczenie naruszające założenia art. 55 Kodeksu wykroczeń: Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
– Jednocześnie apelujemy, aby każdorazowo będąc świadkiem podobnych zachowań, zgłaszać je odpowiednim służbom pod numer 112 lub 986. Być może odpowiednio szybka reakcja pozwoli obniżyć szokujące statystyki utonięć – mówią strażnicy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amator klusek
Amator klusek
6 lat temu

A jak dostaniesz np w kły na mieście to od razu polecisz na gubernie,której tak teraz ciśniesz….eh Gliwicka kowbojka heh

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI