Karnawał na łyżwach

Już w najbliższy weekend Europa Centralna zaprasza najmłodszych do karnawałowej zabawy na bezpłatnym lodowisku.

– Przez całą zimę zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Katarzyna Lenartowicz, zastępca dyrektora Europy Centralnej. – Dlatego na naszym lodowisku w najbliższe sobotę i niedzielę przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla tych, którym dobra zabawa i łyżwy nie są obce.

W ten sposób konsekwentnie już trzeci rok z rzędu promujemy aktywnego spędzanie czasu na wolnym powietrzu, także mimo mrozu, czy iście zimowej aury. Chcemy pokazać, że na łyżwach można nie tylko jeździć, ale też uczestniczyć w wielu grach, zabawach i konkursach, które jeszcze bardziej motywują najmłodszych do sportowych aktywności.

Tegoroczna inauguracja sezonu na lodowisku odbyła się już 2 stycznia. Od poniedziałku do piątku zimowa tafla czeka na zainteresowanych w godzinach 15:00 – 20:00, a w soboty i niedziele od 11:00 do 20:00. Na specjalnie przygotowanej powierzchni o wymiarach 20 na 40 metrów można w każdą sobotę i niedzielę skorzystać nieodpłatnie z porad profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na łyżwach.

Z myślą o miłośnikach zimowego szaleństwa przygotowano także specjalne atrakcje. W najbliższy weekend Europa Centralna zaprasza na karnawałową zabawę dla całej rodziny.

– Nie tylko dla dzieci, które podczas weekendu odwiedzą naszą zimową strefę aktywności przygotowaliśmy wiele niespodzianek – zapewnia Mateusz Widuch z Europy Centralnej. – Już od godziny 15:30 będziemy przenosić gości w nastrój iście karnawałowej zabawy. Podczas różnorodnych animacji pod opieką doświadczonych specjalistów będzie można ciekawie spędzić czas, a przy okazji popracować także nad swoją kondycją. Czekają m.in. konkursy celności do bramki, tory pełne przeszkód i niespodzianek, czy niezwykłe konkursy tańca, oczywiście na lodowisku.
Także szkoły mogą skorzystać z organizacji wyjątkowych lekcji wychowania fizycznego. Zainteresowani nauczyciele proszeni są o kontakt z dyrekcją Europy Centralnej. Żeby dojechać na lodowisko, po uprzednim zgłoszeniu, można skorzystać z darmowej komunikacji, która na Pszczyńską 315 dociera z Gliwic, Zabrza i Knurowa. Wejście na taflę dla wszystkich chętnych jest darmowe. Obok lodowej tafli funkcjonuje wypożyczalnia łyżew. Koszt ich wynajęcia to 5 złotych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI