Kaskadowy pomiar prędkości. O co chodzi?

Dzisiaj zarówno gliwicka, jak i ogólnopolska policja, prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Policjanci, w ramach działań, dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem obejmują m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Szczególną rolę mają policyjne Zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Przypominamy:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszanie prędkości w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności, a także wzmożona czujność niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JANUSZ
JANUSZ
1 rok temu

CZY ONI POTRAFIĄ TYLKO KARAĆ? ZNOWU COFAMY SIĘ DO SOCJALIZMU

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI