r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kiedy uruchomione zostaną gliwickie fontanny?

Ruszyły przygotowania przed kolejnym wiosenno-letnim sezonem w mieście.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych każdego roku przykłada szczególną uwagę do porządku na terenach zielonych i nie tylko. Parki, skwery, zieleńce, place zabaw – wszystkie te obiekty wymagają szczególnej uwagi po okresie zimowym. Wiosną trwają prace porządkowe jak również wykonywane są drobne naprawy. Sukcesywnie wymieniany jest piasek na terenach placów zabaw, odnawiane są ławeczki na skwerach i w parkach a gliwickie fontanny przechodzą okresowy przegląd. Wszystko po to aby mieszkańcy mogli swobodnie korzystać z uroków spędzania wolnego czasu na powietrzu.

Gliwiczanie dobrze wiedzą, że koniec kwietnia to początek sezonu na fontanny. Najwięcej pracy wymaga obiekt znajdujący się na terenie Placu Piłsudskiego. Lubiana przez młodszych i starszych fontanna uruchomiona zostanie tuż przed długim majowym weekendem. Chwilę wcześniej, jeszcze przed świętami, będzie można podziwiać działające fontanny – przed Urzędem Miejskim, Neptuna na Rynku oraz Chłopca z Łabędziem. Z początkiem maja uruchamiane będą kolejno pozostałe wodotryski na Placu Krakowskim, Radiostacji i przy Zameczku Piastowskim. Do Parku Szwajcaria wróci także pływająca fontanna, która pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku.

W całym mieście można spotkać pracowników Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, wykonujących prace porządkowe na terenach zielonych. Wciąż usuwane są skutki wichury jaka przeszła przez miasto na początku marca. Równorzędnie trwają prace porządkowe na zieleńcach i skwerach tj. zbieranie i wywóz śmieci, wygrabianie liści, zamiatanie alejek. Odbywają się nasadzenia drzew i krzewów na skwerze przy ul. Tuwima, na placu zabaw przy ul. Jagiellonki oraz przy ul. Kłodnickiej. Po okresie zimowym wykonywana jest renowacja zniszczonych, wydeptanych czy rozjeżdżonych przez samochody trawników. W wazach i kwietnikach pojawiają się wiosenne rośliny takie jak bratki i primule. Przy nasadzonych jesienią drzewkach wymieniane są poniszczone paliki. Dodatkowo trwają prace polegające na odchwaszczaniu i nawożeniu roślin.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI