r e k l a m a


Kiedy wybory nowego prezydenta Gliwic? Znamy prawdopodobną datę

Wkrótce gliwiczanie będą decydowali o przyszłości swojego miasta. W styczniu czekają nas przedterminowe wybory nowego prezydenta Gliwic.

W urzędzie miejskim w Gliwicach pojawił się dzisiaj rządowy komisarz. Premier Morawiecki na wniosek wojewody Jarosława Wieczorka mianował na to stanowisko Janusza Moszyńskiego. Głównym zadaniem komisarza jest organizacja wyborów nowego włodarza Gliwic. Wiele wskazuje na to, że to właśnie Moszyński w styczniowych wyborach będzie kandydatem popieranym przez PiS na to stanowisko.

Zygmunt Frankiewicz zaapelował do gliwiczan o poparcie swojego zastępcy Adama Neumanna, z którym współpracował od 13 lat.

W ostatnim czasie Adam Neumann odpowiedzialny był za najważniejsze obszary w mieście, ponieważ był pierwszym zastępcą Zygmunta Frankiewicza.

Przypomnijmy, że Frankiewicz został senatorem, a zagłosowało na niego blisko 70% gliwiczan, którzy udali się do urn wyborczych.

Komisarz musi zorganizować wybory w ciągu 90 dni od momentu wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Mandat wygasł 16 października, więc wybory odbędą się w niedzielę 5 stycznia 2020 r.

Wiele wskazuje na to, że w wyborach nowego prezydenta zmierzą się tylko Adam Neumann i kandydat PiS (prawdopobnie Janusz Moszyński). Być może ktoś jeszcze zdecyduje się na start, jednak Zygmunt Frankiewicz poinformował niedawno, iż ugrupowania takie jak Koalicja Obywatelska, SLD czy PSL nie wystawią swoich kandydatów. Najpewniej poprą one Adama Neumanna.

Do wyborów zostało więc niewiele czasu.

Przypomnijmy, że z niedawno przeprowadzonej sondy, w której wzięło udział ponad 2 tysiące osób, kandydat wskazany przez Zygmunta Frankiewicza zdecydowanie wygrał z kandydatem popieranym przez PiS.
źródło: ankieta na profilu infogliwice.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
4 lat temu

Gliwice nie dla PISu!!!!!! Głosuję na pana Neumanna bo może jest mało znany ale to pokazuje że razem z Frankiewiczem nie stawiali na promowanie się w gazetach tylko ciężko pracowali- co widać po Gliwicach 🙂

Pfff
Pfff
4 lat temu
Reply to  Jarosław

Promowali się w gazecie wydawanej przez UM, dostępnej za darmo (ale drukowanej m.in. za Twoje pieniądze) w całym mieście.

ToBi
ToBi
4 lat temu

To jest okropne – jak oszukuje się nas za nasze pieniądze. Kto przeprowadził ankietę, kto ją weryfikował?
Zbieżność samochwałki z wynikami „ankiety”. Mam nadzieję że Komisarz Wyborczy sprawę wyjaśni i doprowadzi do równego dostępu do wszystkich kandydatów do Urzędu.

Szczery
Szczery
4 lat temu
Reply to  ToBi

bezmyślny elektorat PiSu który nie potrafi czytać ze zrozumieniem….

Janusz
Janusz
4 lat temu

12 stycznia 2020 będę na WOŚP

Putrament
Putrament
4 lat temu

„Wkrótce gliwiczanie będą decydowali o przyszłości swojego miasta” – to jakiś żart ! A co zrobiono niedawno z 114 drzewami wzdłuż Kłodnicy? Wycięto w pień. Ktoś pytał mieszkańców o zgodę? Wybory to farsa dla pozoru legalności władzy. A po wyborach terror.

Kasia
Kasia
4 lat temu
Reply to  Putrament

Drzewa wycięła rządowa instytucja czyli ludzie pisu

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

SLD popierajace antysocjalistę Neumann to byłoby naplucie na własne poglądy.

Małgorzata
Małgorzata
4 lat temu

Znam pana Adama i wiem ile razy pomagał ludziom dlatego ja go poprę bo widać efekty jego pracy w Naszych Gliwicach

Mieszakniec
Mieszakniec
4 lat temu

nie dla leśnego dziadka Neumanna !!!! To miasto trzeba w końcu przewietrzyć, a nie same Neumany, Tomale i Śpiewoki (aż dwóch).

bart bravo
bart bravo
4 lat temu
Reply to  Mieszakniec

Pisowski trolu ja ci tylko przypomnę że wasz pisowski komisarz czyli Moszyński jest kilka lat starszy od Neumana 😀 i ty mówisz o leśnym dziadku?

Mieszakniec
Mieszakniec
4 lat temu
Reply to  bart bravo

do pisowskiego trolla to mi daleko. Serio. A Moszyński nawet jak jest starszy od Neumann to prezentuje się dużo lepiej, a w gadce to nawet i Frankiewicza przeskakuje.

Też mieszkaniec
Też mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Mieszakniec

Na Neumann może bym głosował ale Tomala i Śpiewok faktycznie nie do przejścia dla mnie, ciągną go w dół

Kkd
Kkd
4 lat temu

Najpierw mówicie że chcecie młodych, a gdy Frankiewicz miał młodych zastępców którzy będą współpracowali z Neumannem to piszecie że wam nie odpowiadają bo są za młodzi 😀 zastanówcie się nad przekazem dnia który wypisujecie wszędzie

poziom
poziom
4 lat temu

No i PiS p. Moszyńskim wybija zęby grupie trzymającej władze oraz myślacej o jej utrzymaniu nadal w postaci p. Neumannna. Gośc jest raczej mniej PiSowski niż sam PiS a bardziej POwy. Ci co chcieli zmian w mieście moga go poprzeć a wtedy miasto przejdzie w ręce PiSu. Czyli szach i mat. Mistrzowskie wyczucie i mimo że bynajmniej nie sympatyzuje z ta partyja… to uważam to pociągniecie za genialne. rozegrali ZF i spółke. Teraz tylko patrzeć na zachowanie po. Prezydenta przed wyborami…. bo jeśli bedzie bardziej PiSowy to przerżnie… a jak cento-liberalny to wygra z poperanymi przez ZF specami od robienia… Czytaj więcej »

czerwony
czerwony
4 lat temu
Reply to  poziom

taaaa na pewno ktoś zagłosuje na Moszyńskiego jak on skacze z partii do partii. Dzisiaj jest z PISEM bo PIS rządzi w Polsce. Jak bedzie rządziło SLD to on powie że kocha kolor czerwony!!!!!!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI