Wkrótce gliwiczanie będą decydowali o przyszłości swojego miasta. W styczniu czekają nas przedterminowe wybory nowego prezydenta Gliwic.
W urzędzie miejskim w Gliwicach pojawił się dzisiaj rządowy komisarz. Premier Morawiecki na wniosek wojewody Jarosława Wieczorka mianował na to stanowisko Janusza Moszyńskiego. Głównym zadaniem komisarza jest organizacja wyborów nowego włodarza Gliwic. Wiele wskazuje na to, że to właśnie Moszyński w styczniowych wyborach będzie kandydatem popieranym przez PiS na to stanowisko.
Zygmunt Frankiewicz zaapelował do gliwiczan o poparcie swojego zastępcy Adama Neumanna, z którym współpracował od 13 lat.
W ostatnim czasie Adam Neumann odpowiedzialny był za najważniejsze obszary w mieście, ponieważ był pierwszym zastępcą Zygmunta Frankiewicza.
Przypomnijmy, że Frankiewicz został senatorem, a zagłosowało na niego blisko 70% gliwiczan, którzy udali się do urn wyborczych.
Komisarz musi zorganizować wybory w ciągu 90 dni od momentu wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Mandat wygasł 16 października, więc wybory odbędą się w niedzielę 5 stycznia 2020 r.
Wiele wskazuje na to, że w wyborach nowego prezydenta zmierzą się tylko Adam Neumann i kandydat PiS (prawdopobnie Janusz Moszyński). Być może ktoś jeszcze zdecyduje się na start, jednak Zygmunt Frankiewicz poinformował niedawno, iż ugrupowania takie jak Koalicja Obywatelska, SLD czy PSL nie wystawią swoich kandydatów. Najpewniej poprą one Adama Neumanna.
Do wyborów zostało więc niewiele czasu.
Przypomnijmy, że z niedawno przeprowadzonej sondy, w której wzięło udział ponad 2 tysiące osób, kandydat wskazany przez Zygmunta Frankiewicza zdecydowanie wygrał z kandydatem popieranym przez PiS.
źródło: ankieta na profilu infogliwice.pl
Adam Neumann – dotychczasowy zastępca Prezydenta Gliwic będzie popierany przez Zygmunta Frankiewicza w wyborach, które odbędą się za 3 miesiące. Na dalszą współpracę z Neumannem w samorządzie liczy również Marek Pszonak, przewodniczący Rady Miasta
Opublikowany przez infogliwice.pl Czwartek, 17 października 2019





