spot_imgspot_img


Kierowcy autobusów: „Stoimy ciągle na czerwonym. Pl. Piastów to męczarnia”

Praca kierowców autobusów, którzy muszą przejeżdżać przez „odświeżony” pl. Piastów, polega ostatnio głownie na staniu na czerwonym świetle – informują kierowcy.

„Codziennie przejeżdżamy tą trasą kilkukrotnie i praktycznie za każdym razem stoimy na niemal wszystkich światłach, które postawiono na pl. Piastów i w okolicy” – mówią kierowcy. Czy to na pewno miało tak wyglądać?

W związku z „odświeżeniem” placu Piastów, zmieniono organizację ruchu w tej okolicy. Według wielu mieszkańców jest gorzej. Pojawiły się nowe sygnalizacje świetlne. By dojechać do jakiegoś punktu trzeba obecnie nadłożyć drogi i odstać swoje na „czerwonym”.

Zobacz wideo

O zmianach na pl. Piastów pisaliśmy tutaj.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karo
Karo
24 dni temu

To dotyczy wszystkich – zarówno kierowców, jak i pieszych. Sygnalizacja świetlna na każdej najmniejszej uliczce + dodatkowe wysepki – żeby przejść przez pl. Piastów trzeba sobie dodatkowe 10 minut zarezerwować. Miało być bezpiecznie i „optymalnie” (ulubione ostatnio słowo urzędników w Gliwicach), a wyszło jak zwykle, czyli całkowicie odwrotnie – mają tam monitoring, to chyba widza, ile ludzi przechodzi na czerwonym świetle, bo inaczej to zakwitnąć można.

Covid
Covid
24 dni temu

wprowadzić ruch 20-30km/h i regułę prawicowej ręki oznaczyć znakami tak by ludzie mieli szanse sobie przypomnieć o czymś takim. Ogólnie jest to katorga, przywołując słowa Polskich Polityków w Polsce z Polski XD No i nie stawiać tam na początek Polismanow z suszarkami a co najwyżej takich co mają pomagać… choć widząc kiedyś Milicję / MO a teraz Policję to nie ma się dobrych skojarzeń, jedynie wzrasta ciśnienie :-/ Zapracowali sobie na to i tak dalej wykonują swoją służbę, bo to nie jest raca a tzw. powołanie. Aaa może te 5min stania dobrze wpływa na całokształt dekomunikacji w city przyszło ści?… Czytaj więcej »

Tomasz
Tomasz
24 dni temu

No niestety zgadzam się z tym w zupełności. Czy pieszo, czy za kierownicom długie oczekiwanie jest tam normą. Poza tym sygnalizacje nie są w żaden sposób zsynchronizowane. Masakra. Proponuję, żeby może dziennikarze poruszyli medialnie temat i zobaczymy, co ZDM na to? Może nagonka otrzeźwi ich trochę.

Karo
Karo
24 dni temu
Reply to  Tomasz

Już poruszali. Na FB można znaleźć wywiad z prezesem ZDM – Anną Gilner. Oni tam twardo idą w zaparte: Tak miało być, jest optymalnie, jest bezpiecznie, a mieszkańcy mają się przyzwyczaić.

Last edited 24 dni temu by Karo
Covid
Covid
24 dni temu

UM Gliwice: symulacja była realizowana w M$ Paint

Jan
Jan
24 dni temu

Taaaaa. Plac Piastów. BYł cały rozgrzebany, można bylo zrobić duże rondo z kwietnikami i drzewami pośrodku z wyjazdami we wszystkich kierunkach. Ale byłoby to zbyt proste – przede wszystkim brak ukochanych świateł. Zastanawia mnie, skąd urzędnicy biorą do rozwiązywania problemów komunikacyjnych w mieście takich głąbów !? Skręty, zakręty, objazdy w kólko, co krok światła…GENIUSZ po prostu. No i wszechobecny ukochany beton. Ale jołopy to wymyślili, zatwierdzili i wykonali!!!! Po gliwicku – utrudnić wszystkim !

Covid
Covid
24 dni temu

znowu jacyś przebierańcy Policyjni stoją na drodze rowerowej i chodniku, mogo? Muszo 😀

IMG_20230306_192923.jpg
Covid
Covid
24 dni temu

standard POLSKI:

IMG_20230306_202813.jpg
Obserwator
Obserwator
24 dni temu

Idiotyczna trasa, po co ten bus skręca w lewo z Częstochowskiej, skoro i tak jedzie potem w kierunku Zabrskiej? Prawdziwa męczarnia to jazda za autobusem w godzinach porannych, kiedy panowie jadą sobie 30-40 km/h przez miasto. Albo oczekiwanie na przejechanie z Wyszyńskiego na Strzody przez zablokowane przez autobusy skrzyżowanie z ul. Dworcową.

Remigiusz
Remigiusz
24 dni temu

Najlepiej na pl. Piastów wprowadzić duże rondo jak w Zabrzu przy zjeździe z DTŚ w stronę centrum. Nikt nie stoi na światłach, szybki przejazd, klarowny dla większości kierowców.

Tomasz
Tomasz
24 dni temu
Reply to  Remigiusz

Pl. Piastów w koncepcji sprzed kilku lat też miał być rondem. Bez świateł i problemów. Dlaczego ktoś teraz wymyślił ten bezsens? Trudno to zrozumieć.

Jan
Jan
23 dni temu
Reply to  Tomasz

Podobno wymyślił to sam jaśnie oświecony Neumann.

Jolka
Jolka
23 dni temu

właśnie dlatego trzeba się pozbyć tej kliki Neumanna z UM i wszystkich spółek i jednostek miejskich takich jak ZDM. stawiają jak nienormalni światła wszędzie, te słomkowe osłonki i barierki. jak w mieście dla debili

Karo
Karo
23 dni temu
Reply to  Jolka

No niestety – jak słucha się czasami wypowiedzi przedstawicieli wymienionych przez Panią instytucji, ma się wrażenie, że oni po prostu uważają mieszkańców Gliwic za debili.

Tomasz
Tomasz
21 dni temu
Reply to  Karo

No to mamy problem. Ci są z PO i są źli. Ci z PiS-u jeszcze u nas nie rządzą, ale też są źli. To kto w takim razie ma rządzić? Szukajmy już kandydata, bo wybory blisko.

Tomasz
Tomasz
21 dni temu
Reply to  Jolka

Tych słomkowych osłon sami nie wymyślili. To byłoby zbyt trudne. Ściągnęli to z innych miast gdzie w ten sposób zabezpiecza się roślinność (kwiatki) rosnącą na poboczu przed solą sypaną zimą.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI