r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kieszonkowcy atakują najczęsciej kobiety

W środkach komunikacji miejskiej, sklepach, kawiarniach i pubach dochodzi najczęściej do kradzieży kieszonkowych.

Policyjne statystyki mówią, że ofiarami padają zazwyczaj kobiety. Niektóre z nich są tak pochłonięte zakupami, że nie zauważają, kiedy złodziej przecina ich torebkę i wyciąga portfel. Problem jest, niestety, coraz większy.

Najgorzej sytuacja wygląda w dni powszednie, szczególnie – targowe.

Kieszonkowy działają zwykle w kilkuosobowych grupach i na tyle sprawnie, że pokrzywdzeni nie potrafią sobie przypomnieć momentu, w którym stracili portfel, pieniądze czy telefon komórkowy.

Aby przeciwdziałać zjawisku, w rejonach zagrożonych służbę pełnią nieumundurowani policjanci. Niestety, sprawców niełatwo wykryć.

W większości przypadków nawet sam pokrzywdzony nie wie, że właśnie jest okradany.

Zazwyczaj orientuje się po fakcie – przy kasie lub po przyjściu do domu.

Ku przestrodze kilka przykładów z weekendu.

28 kwietnia, ok. godz. 9.00. Toszek, sklep przy ul. Wiejskiej. Nieznany sprawca ukradł portfel z dokumentami osobistymi i pieniędzy (1000 zł). Suma strat to 1200 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Pyskowicach.

28 kwietnia, ok. godz. 9.00. w autobusie relacji Gliwice-Tychy nieznany sprawca ukradł 40-latkowi z Lędzin plecak, a wraz z nim portfel oraz dowód osobisty. Wartość strat to 170 zł. Postępowanie prowadzi VI Komisariat Policji w Gliwicach.

29 kwietnia w supermarkecie przy ul. Kozielskiej w Gliwicach nieznany sprawca dokonał kradzieży portfela z dowodem osobistym oraz pieniędzmi w kwocie ok. 70 zł. Poszkodowana to 73-letnia gliwiczanka. Postępowanie prowadzi I KP.

1 maja około północy w jednym z lokali przy ul. Raciborskiej w Gliwicach nieznany sprawca ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi mieszkance Knurowa. Wartość strat to 350 zł. Postępowanie prowadzi I KP.

1 maja ok. godz. 16.00 w sklepie przy ul. 22 Lipca nieznany sprawca skradł portfel wraz z dokumentami osobistymi 30-latce z Gliwic. Straty w toku ustalania. Postępowanie prowadzi IV Komisariat.

Nie trzymajmy w portfelu pieniędzy, kart bankomatowych oraz dokumentów, bo wtedy traci się wszystko – apeluje policja.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI