spot_imgspot_img


Kilku na jednego. 18-latek nie miał szans

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o rozbój na 18-letnim mieszkańcu Knurowa.

Pokrzywdzony szedł aleją Spacerową, kiedy spotkał kilku mężczyzn. Jeden z nich młodego knurowianina pobił, drugi okradł.

Napastnik podszedł do 18-latka i zażądał, by ten poczęstował go papierosem. Gdy pokrzywdzony odmówił, podszedł do niego drugi ze sprawców i kopnął w klatkę piersiową. Kiedy poszkodowany leżał już na ziemi, mężczyzna wielokrotnie uderzał go pięścią w twarz. Tymczasem jego kolega, ten, który zaczepił pierwszy, zabrał telefon komórkowy.

Do akcji wkroczyli policjanci z komisariatu w Knurowie. Niedaleko miejsca zdarzenia zlokalizowali grupę pięciu osób, które zatrzymali. Po pierwszych czynnościach trzech zatrzymanych zwolniono, natomiast wobec dwóch wystąpiono o zastosowanie środków zapobiegawczych. Mężczyzna, który zabrał poszkodowanemu telefon, objęty został policyjnym dozorem oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym, zaś sprawca pobiciazostał tymczasowo aresztowany przez sąd.

Obydwóm grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie odzyskano. Sprawcy czuli się na tyle bezkarni, że zdążyli już do telefonu włożyć swoją kartę sim.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI