spot_imgspot_img


Kino plenerowe i rasowe koty

Już 18 i 19 czerwca Europa Centralna zaprasza na międzynarodową wystawę kotów rasowych, podczas której poznamy najbardziej sympatyczne i urocze futrzane piękności.

– W najbliższy weekend staniemy się kocią stolicą Polski – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz z Europy Centralnej. – Samo wydarzenie dla mieszkańców Śląska to nie tylko okazja do tego, aby w sobotę i niedzielę przyjrzeć się najpiękniejszym futrzakom. To także dobre miejsce, aby poznać tajemnice pielęgnacji i dbania o swoje zwierzaki.
Dwudniowa międzynarodowa wystawa kotów rasowych wystartuje w sobotę o godz. 10:00. Wtedy rozpocznie się korekta klas i zmian kolorów. Pół godziny później ruszą oceny zwierzaków, które zgłoszono do udziału w prezentacjach. Najpiękniejsze zobaczymy na specjalnej scenie od godz. 16:00 do 18:00. Według podobnego schematu będzie można spotkać kocie piękności w niedzielę 19 czerwca. Podczas akcji zaplanowano również zbiórkę darów rzeczowych na rzecz przytuliska dla kotów z Gliwic. Miauczących miss i misterów będą oceniać międzynarodowi sędziowie Jurgita Gustaitiene, Daria Łukasik, Britta Busse, Yan Roca-Folch i Veikko Saarela.

Niespodzianki czekają także na miłośników promocji i zniżek. W ramach akcji „EC na lato” można skorzystać z wielu ciekawych rabatów, które sięgają nawet do 70%.

Na rowerach i do Rio
W drugim dniu wystawy nastąpi wręczenie certyfikatów laureatom VI edycji Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. O godz. 15:00 nagrodzone organizacje opowiedzą o swoich projektach, które realizują od maja do końca roku. Wśród wyróżnionych jest między innymi Gliwicki Festiwal Rowerowy, którego najbliższa edycja odbędzie się już 15 czerwca o godz. 16:00 w Parku Miejskim Siedem Gór.

Do krainy zwierząt przeniesiemy się w Europie Centralnej już w najbliższy czwartek. Wszystko za sprawą komediowej animacji „Rio 2”, którą zobaczymy 16 czerwca w Letnim Kinie Samochodowym. Tym razem bohaterowie filmu animowanego Blu i Jewel powędrują ze swoimi pociechami do amazońskiej dżungli. Co z tego wyniknie? Z pewnością dużo dobrej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie dla całej rodziny. Specjalne konkursy i animacje wystartują w najbliższy czwartek już od godz. 20:00. Warto pojawić się wcześniej przed seansem, aby zarezerwować sobie najlepsze miejsca.

Najbliższe seanse Letniego Kina Samochodowego Europy Centralnej – wstęp wolny:
czerwiec

– 16 czerwca – Rio 2, Portugalia, Anglia 2014, 101 min
– 23 czerwca – Locke, USA, Wielka Brytania 2014, 85 min
– 30 czerwca – Dziennik cwaniaczka 3, USA, Kanada 2012, 94 min

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI