r e k l a m a


Koalicja ludzi Frankiewicza i PiS w Radzie Miasta? Co to oznacza dla prezydent?

Oficjalnie nikt nie chce się do tego przyznać, ale wiele wskazuje na to, że ludzie Frankiewicza, czyli radni Koalicji dla Gliwic, zawarli sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. Pierwsze rozmowy miały odbyć się jeszcze przed drugą turą wyborów, dlatego do Gliwic przyjechał Mateusz Morawiecki. Wówczas członkowie PiS poparli Mariusza Śpiewoka i zachęcali do oddawania na niego głosu.

Sztab Śpiewoka (z senatorem Zygmuntem Frankiewiczem na czele) najwyraźniej liczył na to, iż głosy wyborców PiS pomogą Śpiewokowi wygrać. Tak się nie stało. Wiele osób uważa, że był to „pocałunek śmierci”. Śpiewok wyborów nie wygrał, a w środę oficjalnie pożegnał się z pracą zastępcy prezydenta Gliwic.

Nieoficjalnie wiadomo, że w zamian za wsparcie dla Śpiewoka, wiceprezydentem miał zostać członek partii Jarosława Kaczyńskiego. Plan się jednak nie powiódł, bo wybory wygrała Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Teraz ludzie Frankiewicza, czyli Pszonak, Sowa, Neumann i spółka zamierzają współpracować z PiS przeciwko nowej prezydent Gliwic?

Już po pierwszej sesji Rady Miasta widać jakie sojusze zawiązano. Co prawda, głosowanie było tajne, ale wszystko wskazuje na to, że Marek Pszonak został wybrany na przewodniczącego Rady dzięki głosom radnych KdG ZF oraz PiS. Potwierdzać może to wpis, który na Facebooku zamieścił jeden z radnych PiS: „Właśnie wybraliśmy nowego przewodniczącego rady miasta Gliwice. Ponownie został nim Marek Pszonak. Dobra wiadomość jest taka, że nowa Prezydent nie ma większości w radzie miasta Gliwice!”.

Co współpraca PiS i ludzi Frankiewicza może oznaczać dla Kuczyńskiej-Budki?

W tej chwili większość w Radzie, po związaniu tego nieformalnego sojuszu, mają ludzie Frankiewicza oraz PiS. Dysponują 13 głosami na 25. Taka sytuacja może w pewnym stopniu utrudniać działania prezydentowi. Ta większość umożliwia im skuteczne blokowanie projektów nowej prezydent. Kuczyńska-Budka może nie mieć możliwości wprowadzania zmian w mieście. Jednak Marek Pszonak, który jest szefem klubu KdG ZF, zapowiada otwartość na współpracę dla dobra Gliwic. Czas pokaże na ile te deklaracje są prawdziwe.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kola
Kola
9 dni temu

Pszonak kolaboruje z pisiorami? a miałam go za porządnego człowieka. Wstyd

Jan
Jan
9 dni temu
Reply to  Kola

Trochę więcej szacunku do Prawa i Sprawiedliwości.

Bogdan
Bogdan
9 dni temu
Reply to  Jan

Szacunku za co? Zaraz kolejni będą uciekali na Białoruś bo są agenturą

Jacek
Jacek
7 dni temu
Reply to  Jan

PIS -to jest partia, która spełnia warunki do jej delegalizacji.

Krystyna
Krystyna
9 dni temu

Sowa to wstyd dla Łabęd. Liczba głosów spadła jej o połowę od ostatnich wyborów. Łabędy mają dość jej chodzenia i pustego gadania. Teraz skumała się z pisem więc to już jej absolutny koniec

ZKN
ZKN
9 dni temu
Reply to  Krystyna

Słynna kristina bajkopisarka która tylko do księdza za kanał biega

Zażenowana
Zażenowana
8 dni temu
Reply to  ZKN

Żałosny poziom. O co Panu/Pani chodzi?

Zażenowana
Zażenowana
8 dni temu
Reply to  Krystyna

Klasyczne podburzanie, judzenie, dyskredytowanie… Niektórym sprawia to przyjemność, tym żyją. Zamiast tutaj się popisywać, lepiej zabrać się za jakąś pożyteczna pracą dla innych. A radny, każdy, jest dla wyborców dostępny, niech się Pani z radną umówi i prosto w oczy, osobiście i odważnie powie, co myśli. Odwagi.

Antypis
Antypis
9 dni temu

Niejaki pszonak dla stołka zrobi wszystko nawet z diabłem zawrze pakt

Zażenowana
Zażenowana
8 dni temu
Reply to  Antypis

A skąd to Pan wie?

marek
marek
6 dni temu
Reply to  Zażenowana

to są ludzie którzy mierzą ludzi swoją miarą….

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI