Kocie piękności prezentowały się w Gliwicach

Czarujące spojrzenie, słodkie miauuu czy niezwykle miękkie futerko. Każdy z nas uwielbia koty, szczególnie te najmniejsze.

8 października Europa Centralna zaprosiła na wyjątkowy pokaz kocich maluchów. Z propozycji skorzystali tłumnie mieszkańcy Śląska. – Nasz jesienny pokaz postanowiliśmy uczynić wyjątkowym, dlatego już w niedzielę zaprosiliśmy na bardzo rzadką prezentację malutkich rasowych kotek i kocurów, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Zdaniem Lilianny Kazimierskiej ze Stowarzyszenia Miłośników Kotów w Żorach, które zorganizowała pokaz, 8 października w Gliwicach udowodnił, że mieszkańcy naszego regionu kochają kociaki: – Do Europy Centralnej zjechało ponad 40 hodowców z wyjątkowymi, najmłodszymi okazami przeróżnych ras. Wśród nich były m.in. rosyjskie kociaki niebieskie czy święte kotki birmańskie – zachęca Lilianna Kazimierska.

Pokaz wystartował punktualnie w niedzielę o godz. 11:00 w Europie Centralnej. Na specjalnej scenie zaprezentowały się między innymi kocięta brytyjskie, syberyjskie, bengalskie, orientalne czy przedstawiciele takich ras jak devon rex oraz maine coon. Nie zabrakło także przeróżnych konkurencji i konkursów, w tym wyborów najciekawszych kocich bohaterów dnia wybranych przez publiczność.

Zobacz zdjęcia

fot. materiały prasowe

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Amator klusek
Amator klusek
4 lat temu

Gość specjalny jego ekscelencja Jarosław K;-) Pierwszy kociarz IV RP hihi

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI