spot_img

Koksowniki grzeją mieszkańców na przystankach

Na kilku gliwickich przystankach pojawiły się koksowniki.

Mieszkańcy bardzo chętnie stają w ich pobliżu i grzeją się. Jeden z koksowników ustawiono na Placu Piastów, inny w pobliżu urzędu miejskiego. W całym mieście jest ich 15, 3 z nich stoją w Łabędach, 3 w Sośnicy, a 9 w centrum.

Koksownik stoi także w pobliżu dworca PKP. Za uzupełnianie „koksiaków” opałem odpowiada firma, która obsługuje przystanki, czyli dba o ich czystość.

O ustawienie koksowników w Łabędach zabiegała tamtejsza Rada Osiedlowa oraz gliwicka radna Krystyna Sowa. Miasto pomysł podchwyciło i postanowiło, że „koksiaki” staną także w innych punktach Gliwic.

Być może przy okazji kolejnej zimy w mieście pojawi się ich więcej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. ale przy kopalni Sosnica oczywiscie nie stoi ani jeden ,,, to jest troche chore moim zdanie. pod sama kopalnia ludzie marzna… szkoda słow

  2. W Gliwicach stoją od wczoraj, rano widziałam jak były przywożone i rozpalane, mrozy się kończą a Gliwice dopiero pomyślały o koksownikach…

  3. kto jest odpowiedzialny w gliwicach za koksowniki? jak zwykle w zabrzu i kato juz dawno byly i to nawet na mniej uczeszczanych przystankach, a u nas na placu piastow tylko 2…zal.pl

  4. ms ciesz się ze wogole dostałeś. Każdy potrafi narzekać a jak się już pokażą to tez trzeba pomarudzic bo za mało.
    Polski kraj

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI