r e k l a m a


Kolarz i kopalniany szyb dołączą do kwiatowych aranżacji

spot_img
r e k l a m a

Wkrótce na gliwickich skwerach ponownie pojawią się kwiatowe aranżacje. Do dobrze już znanych takich jak harfa, waga, pociąg czy żaba dołączą dwie nowe.

Skwery ozdobią tym razem kolarz i kopalniany szyb. Zmiany szykują się również na kolejnych miejskich skwerach.
– W pierwszej kolejności planujemy przebudowę skweru Nacka wraz z placem zabaw – informuje Iwona Kokowicz, rzecznik prasowy MZUK.

Następnie zostaną zmodernizowane istniejące place zabaw przy ul. Derkacza i ul. Gagarina. Natomiast na terenie u zbiegu ulic Planetarnej i Piaskowej powstanie nowy plac zabaw dla dzieci.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kilku bardzo poważnych projektów. Pisaliśmy już o fontannie na Placu Piłsudskiego oraz budowie trzech nowych pawilonów w Palmiarni.

Przypomnijmy, że dwa przeznaczone będą na ekspozycje akwarystyczne, a jeden na pomieszczenie techniczno-gospodarcze. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2012 roku.
Na ten rok MZUK zaplanował przebudowę dachów na dwóch pawilonach: roślin tropikalnych i użytkowych. Wyremontowane zostaną także schody przed głównym wejściem.

MZUK zamierza również przygotować projekty zagospodarowania terenów zielonych, m.in. parku przy ul. Parkowej w Bojkowie (z placem zabaw), skweru przy ul. Kościuszki oraz Parku Szwajcaria.

Plany MZUK dotyczą także cmentarzy komunalnych. Na Cmentarzu Centralnym realizowany będzie II etap modernizacji (strona lewa cmentarza, pomiędzy bramą główną a domem pogrzebowym). Z kolei cmentarz przy ul. św. Jacka w Ligocie Zabrskiej będzie poszerzany. Dla nekropolii Łabędy, Ligota, Wilcze Gardło wykonana zostanie elektroniczna inwentaryzacja.
– Nie wszystkie zadania uda nam się zrealizować w tym roku – podsumowuje Iwona Kokowicz. Niektóre będą finalizowane w 2012 roku.

(nd)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Mzuk dba o Gliwice 🙂 dziękujemy

Ania
Ania
12 lat temu

na os. kopernika przydałby się nowy plac zabaw. Jakiś czas temu powstał nowy pl. w okolicy ul.Syriusza i jest kapitalny ale zdecydowanie za mały dla tylu dzieci mieszkających na Koperniku. Natom,iast pl. zabaw w centrum osiedla( koło stokrotki) to porażka, może zamiast tych okropnych kamieni na podłoże wysypali by piasek ?? lub zasiano zwyczajną trawę?? Pozdr.

dzieciak
dzieciak
12 lat temu
Reply to  Ania

a może zamiast kolejnego beznadziejnego placu zabaw wybudują w końcu skatepark ? na tym osiedlu jest przynajmniej 10 placu zabaw z czego większość stoi pusta , ze skateparkiem było by inaczej 🙂

Anulka
Anulka
12 lat temu
Reply to  Ania

Akurat mój synek bardzo lubi zabawę tymi kamyczkami 🙂 Więc to akurat sprawa gustu.
Wielkim plusem tego placu jest to, że jest ogrodzony. Jak dla mnie – ideał. Ale rzeczywiście, jeden to za mało.

patyczak
patyczak
12 lat temu

no nic tylko pogratulowac inwencji. proponuje zastanowic sie nad jakims bardziej wymyslnym ksztaltem… bo taki kolaz czy szyb to w sumie sa mialkie i wiotkie. jakby tak umiescic naszego Pana Prezydenta w takiej 'kwiatowej inwencji’?

kasia
kasia
12 lat temu

no i się cieszą wszyscy że kolejne rzeźby kwiatowe będą 🙂 MZUK się wstrzelił z tym idealnie 🙂

sebush
sebush
12 lat temu

Dobrze, że Gliwice stają się coraz piękniejsze. W estetycznej przestrzeni chce się żyć i jakoś jest też radośniej…

nick
nick
12 lat temu

Dziurawe drogi,krzywe chodniki,brud,walące się rudery,wieczorne ciemności,brak komunikacji; tak w dużym skrócie wyglądają Gliwice zarządzane przez ZF.Nie pomoże tu parę oryginalnych kwietników.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  nick

koles… odnosnie zrujnowanego miasta, ciemnosci i braku komunikacji powiem tylko tyle… to wszystko to jest. ale tylko w twojej psychicznie chorej rzeczywistosci. czy ty urodziles sie durniem, czy durnia udajesz?

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

dziurawą to ty masz głowe chłopie od tych tirów i tobie może kwietniki nie są potrzebne ale na pewno przyda ci się kontakt z psychiatrą

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI