spot_imgspot_img


Koleje Śląskie znów zmieniają rozkład jazdy

Od 15 grudnia 2013 r. do 13 grudnia 2014 r. będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich.

Z powodu wielu remontów i modernizacji, wiążących się również z tzw. zamknięciami torowymi, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako zarządca infrastruktury kolejowej, wprowadza często znaczące zmiany w funkcjonowaniu kolejowych przewozów pasażerskich. Zmieniają się godziny kursowania, a także trasy pociągów – w stosunku do ustalonych w rocznym rozkładzie jazdy, już od początku jego obowiązywania.

W praktyce, w związku z przeprowadzaniem poszczególnych etapów prac remontowo-modernizacyjnych w ciągu roku, PKP PLK S.A. wprowadzi 6 korekt będących tak zwanymi rozkładami zamknięciowymi, które obejmują cały okres obowiązywania rocznego rozkładu jazdy.

W okresie zimowym roboty torowe koordynowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzone będą w niewielkim zakresie. W związku z tym większość pociągów w okresie 15 grudnia – 8 marca będzie kursować według jednolitego rozkładu jazdy(bez wariantów kursowania), co znacznie ułatwi pasażerom podróżowanie i korzystanie z opublikowanych rozkładów jazdy.

Więcej szczegółów na stronie Kolei Śląskich.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI