Kolejna porażka Piasta Gliwice

W sobotnim meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Wartą Poznań 0-2 (0-1). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Miguel Luis i Dimitrios Stavropoulos.

Więcej sytuacji w pierwszej połowie stworzyli sobie zawodnicy Piasta. Niebiesko-Czerwoni grali wyżej i dążyli do pierwszego gola, częściej atakując na bramkę rywali. Próbowali Kamil Wilczek, Gabriel Kirejczyk i Michał Chrapek, ale żaden z nich nie trafił do siatki. Najbliżej był ten ostatni, który uderzy w poprzeczkę. Chwile po tej sytuacji skuteczną akcją popisali się goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawę bramki Miguela Luisa, co zaskoczyło obserwatorów tego meczu, ponieważ nic nie zapowiadało takiego rozwoju wydarzeń na boisku. Po tym trafieniu gra w pierwszej połowie nieco się wyrównała i toczona była głównie w środkowej strefie boiska.

W drugiej części gry Niebiesko-Czerwoni chcieli odwrócić losy rywalizacji i długimi fragmentami starali się przedostać pod pole karne przyjezdnych. Obrona Warty grała szczelnie, więc zawodnicy Piasta nie mieli łatwego zadania. Goście byli skupieni na defensywie, ale również odgryzali się pojedynczymi akcjami ofensywnymi. Po jednej z nich podwyższyli prowadzenie, które utrzymali już do ostatniej minuty.
źródło: Piast Gliwice