Kolejna siłownia pod chmurką powstanie w Gliwicach

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie kolejna przestrzeń do intensywnych ćwiczeń – niebawem ruszą prace przy budowie siłowni plenerowej i street workout parku przy ul. Piaskowej w Łabędach. Koszt to ponad 260 tys. zł.

Nowa siłownia zewnętrzna i street workout park powstaną na terenie Piaskowej Doliny przy ul. Piaskowej w Łabędach. Przestrzeni do szlifowania formy będzie całkiem sporo – na bezpiecznej nawierzchni siłowni plenerowej zostanie zamontowanych 7 podwójnych urządzeń siłowych: podciągacz i wypychacz, prasa nożna i motyl, narciarz i wioślarz, biegacz i orbitrek, koła Tai Chi małe i duże, stepper i wahadło, jeździec i pajacyk. Tuż obok do dyspozycji miłośników dobrej formy będą poręcze do robienia pompek, drążki do podciągania, ławeczka do robienia brzuszków, koła gimnastyczne i drabinki. Nowe miejsce rekreacji będzie wyposażone w sprzęt, na którym swoje możliwości będą mogli sprawdzić zarówno wytrawni, pełni krzepy miłośnicy ćwiczeń, jak i początkujący fani zdrowego stylu życia, którzy dopiero wyciągają rękę do drążka. W pobliżu staną też tablice regulaminowe i siedem stojaków rowerowych. Inwestycja będzie kosztować 260 589,68 zł. Zostanie zrealizowana w ramach GBO 2021.

Nowa przestrzeń aktywnego wypoczynku doskonale wpisze się w sportowy charakter okolicy – na terenie parku Piaskowa Dolina znajdują się już boiska sportowe do gry w koszykówkę oraz boisko wielofunkcyjne. Park ma utwardzone alejki dla pieszych, jest wyposażony w ławki i kosze na śmieci. Teren jest ogrodzony i oświetlony. Niedawno nasadzono tam też nowe drzewa i ozdobne krzewy.

UM Gliwice / fot. MZUK

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI