spot_imgspot_img


Kolejne potrącenie na pasach. Uważajcie!

Wczoraj tuż przed godziną 18.00 na ul. Staromiejskiej w Łabędach doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Poszkodowana kobieta przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych, kiedy potrącił ją renault. 29-letnia mieszkanka Łodzi kierująca renaultem clio, jadąca ulicą Staromiejską, na oznakowanym przejściu potrąciła przechodzącą z lewej strony na prawą 52-latkę.

Kobieta doznała skomplikowanego skręcenia stawu kolanowego. Kierująca pojazdem była trzeźwa, jak tłumaczyła, nie widziała pieszej. Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Gliwice.

Apelujemy do kierowców o ostrożność. Szybko zapadający zmrok i oślepianie reflektorami aut jadących z naprzeciwka rzeczywiście powodują momenty, w których piesi są niewidoczni. To jednak nie zwalnia kierowców z odpowiedzialności. Jedyna rada to wolna jazda. Piesi też powinni uwzględniać i przewidywać opisaną sytuację: muszą wiedzieć, że mogą być czasami niewidoczni dla kierowców.
Policjanci ruchu drogowego zapowiadają akcje mające na celu dyscyplinowanie kierowców i co niektórych niesfornych pieszych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nędza za niskie kary
nędza za niskie kary
7 lat temu

za niskie kary ograniczenie 30 km teren zabudowany a nie cackacie się zabierać prawko na zawsze

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI