r e k l a m a


Kolejne ulice Starówki będą zamknięte

spot_img
r e k l a m a

1 marca rozpocznie się drugi etap przebudowy uliczek gliwickiej Starówki.

Zaplanowano zamknięcie dla ruchu kołowego ulic: Grodowej – od Bankowej do ul. Pod Murami i Średniej – od Szkolnej do Raciborskiej. W kolejnych dniach – jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające – prace obejmą także ulice: Grodową – na odcinku od Średniej do Krupniczej, Średnią – od ul. Kaczyniec do Grodowej, Bytomską – od Wysokiej do Pod Murami, Mleczną, Plac Mleczny, Wysoką oraz Wodną.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na ustawione znaki drogowe. Mieszkańcy będą mieli zapewniony dojazd do posesji.

Zakres prac jest bardzo duży. Po rozebraniu dotychczasowej nawierzchni teren zostanie udostępniony właścicielom podziemnej infrastruktury w celu przebudowy sieci uzbrojenia (wodociągów, ciepłociągów, gazociągów, kabli energetycznych i przewodów telekomunikacyjnych).

Układ urbanistyczny Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków, więc teren sprawdzą też archeolodzy. Natomiast właściciele nieruchomości będą mogli doprowadzić do właściwego stanu technicznego odsłaniane w czasie robót przyziemia budynków. Ostatnim etapem będzie wykonanie nowej podbudowy ulic i ułożenie nawierzchni z kostek granitowych.

Przypomnijmy, że gruntowna przebudowa uliczek Starego Miasta rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. W pierwszym etapie remont objął pięć ulic: w całości Bednarską i Plebańską, prawie całą Grodową, fragmenty Bankowej (od Rynku do ul. Kaczyniec) oraz Bytomskiej (od Rynku do Tkackiej). Ta ostatnia i odcinek ul. Grodowej – od ul. Krupniczej do Bankowej – są już praktycznie gotowe. Drogi zyskały nową nawierzchnię z kostki granitowej.

Co ciekawe, na jezdnie powróciły zabytkowe bruki – te, które były tutaj przed rozpoczęciem prac.

Na początku marca fragment Grodowej zostanie otwarty dla ruchu. Natomiast w pozostałych miejscach roboty będą kontynuowane.

– Chcemy wszystkie remontowane fragmenty dróg na Starówce oddać do użytku przed następną zimą – zapowiada Mariusz Depta z PRUiM.

W ramach tego – zakrojonego na szeroką skalę – przedsięwzięcia wszystkie uliczki gliwickiej Starówki zostaną odnowione. Prace będą prowadzone etapami i powinny zakończyć się w 2016 r.

Na ten cel zostanie wydane ponad 41 mln zł z budżetu miejskiego.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…fantastycznie, jeszcze nie skończyli robić tego co rozgrzebali w lipcu ubiegłego roku a już zaczynają rozgrzebywać następne ulice.
Taki harmonogram prac mogą wymyślić/zatwierdzić tylko mózgi z magistratu Gliwickiego tudzież Gliwickiego PRUIM-u.
Tak jakby nie można robić tych ulic po kolei, tak żeby skończyć przed zimą żeby mieszkańcy/interesanci nie musieli w zimie taplać się po kostki w błocie ulic które zostały rozgrzebane w lecie.
Jak widać kojarzenie i myślenie w perspektywie dłuższej niż miesiąc przerasta możliwości urzędników Gliwickich.

Szefu
Szefu
11 lat temu

Dobrze mowi.polac mu

tytan
tytan
11 lat temu

na zachodzie takie terminy są nie dopuszczalne polska dziki kraj piepsza sie z tym juz dawno powinni skonczyc ale jak 5 stoi a jeden robi to tak jest potem archeolodzy wchodza bo ***** znalezli kawalek garnka komu to potrzebne !!!!!!!!

pedro
pedro
11 lat temu

Chwala wam za to ze wreszcie cos sie robi ale czy nie lepiej by bylo najpierw zrobic elewacje budynkow,niz ulice, co z tego ze ulice sa nowo zrobione jak budynki sa w katastrofalnym stanie.Gdzie te pieniadze za czynsze ktory jeden obywatel placi co miesiac,gdzie te pieniadze ida chyby tylko na wyplaty dla administracji trzeba tych darmozjadow-nierobow oplacic

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI