r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kolejny odcinek obwodnicy prawie gotowy. Koszt 55 mln zł

Prace przy budowie ostatniej części obwodnicy zachodniej, prowadzącej od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego, dobiegają końca. Droga ma zostać otwarta 16 marca.

Oddane do użytku są już dwie z czterech części trasy – od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej (obwodnica południowa) oraz od ul. Rybnickiej do ul. Daszyńskiego (obwodnica zachodnia). Miasto ma również dużą – autostradową obwodnicę, tworzoną przez dwie autostrady (A1 i A4) oraz aleję Jana Nowaka-Jeziorańskiego (tzw. starą autostradę).

Ostatni odcinek obwodnicy zachodniej – od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego – przejmie ruch samochodowy z Drogi Krajowej nr 78, która prowadzi m.in. przez Tarnowskie Góry, Gliwice i Rybnik. Z jednej strony połączy się z odcinkiem obwodnicy wiodącym do ul. Rybnickiej, a z drugiej z ul. Okulickiego prowadzącą do alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Dzięki temu mniej samochodów wjedzie do centrum miasta, jeszcze łatwiej będzie można też przemieszczać się pomiędzy dzielnicami czy dojechać do centrów handlowych.

Obwodnica zachodnia gliwice KK
fot. K. Krzemiński / UM Gliwice

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, który odpowiada za inwestycję, do zrealizowania pozostały ostatnie prace przy budowie chodników i drogi rowerowej oraz prace porządkowe.

Budową tego odcinka obwodnicy zajmuje się wybrane w przetargu konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. oraz Eurovia POLSKA S.A. Koszt inwestycji (wraz z dokumentacją projektową i przebudową dróg dojazdowych) to około 55 mln zł. Są to środki z budżetu miasta, ale Gliwice – decyzją Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – otrzymają pomoc finansową w postaci dotacji celowej w ramach Funduszu Odporności w wysokości 7 mln zł.
info: UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ziggy
Ziggy
2 miesięcy temu

Dlaczego nowe znaki na A4 do Katowic i Wrocławia mówią, że jest ona płatna? Czy dopiero co ten napis nie był skreślany taśmą na istniejących znakach?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI