r e k l a m a


Kolejny zbiornik retencyjny w Gliwicach. Ma powstać w Bojkowie

W Bojkowie ma powstać spory zbiornik retencyjny. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, ale można odnieść, że urzędnicy celowo w bardzo zawiły sposób informują o zmianach w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego, by tych uwag było jak najmniej.

Komunikaty, które wydaje UM Gliwice dotyczą zmiany planu zagospodarowania przestrzennego tej dzielnicy. Dopiero „kopiąc” bardzo głęboko w dokumentach dowiadujemy się, że oprócz informacji o nowych miejscach pod zabudowę jednorodzinną, czy usługową, są tam wieści dotyczące budowy zbiornika retencyjnego.

Od 10 lutego do 10 marca mieszkańcy mają możliwość wglądu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gliwice dla obszaru obejmującego część „dzielnicy Bojków” położoną pomiędzy ulicą Bojkowską a autostradami A1 i A4 – etap I, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Pracownicy UM odsyłają do Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej, w której jest sporo dokumentów. Dla zwykłego mieszkańca przebrnięcie przez dokumentację napisaną urzędniczym językiem może być zniechęcające do drążenia tematu.

Zbiornik retencyjny w Bojkowie

Zmiany dotyczą m.in. ulic: Sienna, Żytnia, Lniana, Snopowa i Rolników. To obszar znajdujący się w okolicy autostrad A1 i A4. Po zmianach w MPZP, możliwe będzie budowanie nowych domów, ale i obiektów usługowych np. baz logistycznych.

Władze miasta chcą wybudować zbiornik retencyjny na potoku Cienka.

Przepływa on przez środkową część omawianego obszaru. Ma długość ok. 5,9 km, bierze swój początek w centralnej części dzielnicy i przepływa przez zabudowane tereny Bojkowa i Przyszowic. W chwili obecnej potok uchodzi do rozlewiska na terenie gminy Gierałtowice, skąd jego wody są przepompowywane do zbiornika Sośnica 1.

zbiornik retencyjny bojkow cienka
Obszar zmian z zaznaczeniem zbiornika retencyjnego na potoku Cienka

Obszar opracowania zlokalizowany jest we wschodniej części dzielnicy Bojków, na terenie
zagospodarowanym podmiejską zabudową mieszkaniową oraz terenami rolniczymi.

Według urzędniczego opisu, główne zmiany w stosunku do zapisów obowiązującego obecnie planu miejscowego obejmują powiększenie terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, ujednolicenie parametrów zabudowy, wprowadzenie terenów zieleni urządzonej i wód we wschodniej części obszaru opracowania, a także korekty układu drogowego.

W Bojkowie ma powstać zbiornik retencyjny

W opracowaniach słów „zbiornik retencyjny” unika się jak ognia. Mieszkańcy powinni jednak wiedzieć, że taki w ich okolicy władze miasta chcą wybudować.
zbiornik retencyjny bojkow cienka
Mieszkańcy mają niewiele czasu, by zgłaszać swoje uwagi do projektu. Dokumenty dotyczące zmian można znaleźć tutaj.

zbiornik retencyjny bojkow cienka
Opis zmian

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
John.
John.
1 rok temu

Proponuję wybudować zbiornik retencyjny pomiędzy ul.Zwycięstwa, a Pl. Piłsudskiego. Przysłuży się wszystkim.

ole
ole
1 rok temu

kolejny pusty zbiornik który można częściowa zalać i zrobić miejsce przy którym mogą spędzać czas mieszkańcy i nie tylko .

Covid
Covid
1 rok temu

powstanie blisko kiedyśniejszej granicy Polsko Niemieckiej za 1939r… Mało kto wie a i wiedza w Gliwicach nie jest przyszłością 😀

saaer
saaer
7 miesięcy temu

kolejna sucha dziura w Gliwicach ,podobno w środku ma być park dla mieszkańców no cóż wydać na rośliny które i tak po intensywnych ulewach będą zalane kto wpada na takie pomysły tylko urzędnicy z Gliwic przykład zbiornika na Sikorniku

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI