r e k l a m a


Kompleksy z powodu wyglądu okolic intymnych? Pomoże ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna jako nowa dziedzina medycyny cieszy się wśród kobiet coraz większym powodzeniem. Pozwala nie tylko na zmianę wyglądu okolic intymnych, ale również poprawia zdrowe i samopoczucie!

Nie każda kobieta jest w pełni zadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych. Głównym problemem są w tym przypadku wielkość oraz kształt warg sromowych mniejszych oraz większych. Zbyt duże, rozciągnięte, asymetryczne – mogą być nie tylko problemem natury estetycznej, ale również mogą wpływać na pogorszenie komfortu codziennego funkcjonowania.

W takim przypadku rozwiązaniem może być skorzystanie z zabiegów ginekologii estetycznej. Czym dokładnie jest ta dziedzina medycyny i jakie rozwiązania oferuje dla kobiet mających trudności z wyglądem swoich intymnych okolic?

Ginekologia estetyczna – dla piękna i zdrowia

Pod terminem ginekologii estetycznej znajduje się szeroka gama procedur medycznych, które łączą w sobie medycynę estetyczną z ginekologią.

Głównym celem zabiegów prowadzonych w ramach ginekologii estetycznej jest poprawa wyglądu zewnętrznych narzędzi płciowych kobiet, ale również usprawnienie funkcji seksualnych oraz zwiększenie codziennego komfortu, na przykład podczas seksu, uprawiania sportów.

Wobec tego zabiegi ginekologii estetycznej prowadzone są zarówno w celu uzyskania określonego wyglądu narządów intymnych kobiet, jak również wpływają na poprawę zdrowia, a przez to też samopoczucia.

Labioplastyka – najpopularniejszy zabieg ginekologii estetycznej

W ramach zabiegów prowadzonych w gabinetach ginekologii estetycznej znajduje się szeroka gama procedur, ale najbardziej popularne z nich to te skoncentrowane na wyglądzie warg sromowych mniejszych oraz większych u kobiet.

Labioplastyka jest jednym z tych zabiegów, który pozwala na plastykę warg sromowych mniejszych. Najczęściej u kobiet problemem są zbyt duże, wydłużone, asymetryczne wargi sromowe mniejsze, które wystają spod warg sromowych większych. Do takich zmian może dojść także po porodzie.

Zabieg labioplastyki jest zabiegiem małoinwazyjnym, który nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Procedura najczęściej prowadzona jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym i sedacji.

Labioplastykę wykonuje się obecnie z wykorzystaniem dwóch metod. Pierwsza z nich, metoda TRIM, polega na skróceniu brzegów warg sromowych mniejszych. Druga, która określana jest jako Wedge, polega na wycięciu tkanki w kształcie litery V i podciągnięcie skóry w górę. Pierwsza metoda pozwala na szybsze usunięcie nadmiaru skóry, ale może pozostawiać blizny, druga z kolei jest bardziej skomplikowana i czasochłonna, ale pozwala na ukrycie blizn pozabiegowych.

Inne zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna obejmuje również szereg innych zabiegów medycznych skierowanych do kobiet. Wśród nich znajdują się między innymi takie jak:

  • Clitoroplastyka – plastyka łechtaczki, która służy do zmiany wyglądu napletka łechtaczki.
  • Powiększenie warg sromowych większych – stosowane wtedy, gdy wargi sromowe są zbyt małe i nie pokrywają warg sromowych mniejszych.
  • Hymenoplastyka – zabieg polegający na odtworzeniu błony dziewiczej.
  • Hymenotomia – zabieg służący nacięciu lub całkowitemu usunięciu błony dziewiczej.
  • Lifting pochwy – zabieg polecany po porodzie, służy do ujędrnienia, zwężenia i uniesienia przedsionka pochwy.
  • Powiększenie punktu G – ostrzykiwanie punktu G kwasem hialuronowym w celu poprawy doznań seksualnych.

Na profesjonalne zabiegi ginekologii estetycznej zaprasza Centrum Medyczne Plus Med z Kielc. Więcej informacji związanych z ofertą można znaleźć na stronie internetowej kliniki pod adresem: https://plusmed.info.pl/ginekologia-estetyczna/.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI