r e k l a m a
spot_imgspot_img

Konferencja EDU IT 2018

Rola edukacji pozaformalnej w procesie kształcenia, programy i projekty dla szkół, umiejętności coachingowe w pracy nauczyciela to tylko niektóre z zagadnień jakie zostaną poruszone podczas IV edycja konferencji EDU IT.

Nowe technologie w edukacji. Popularny „eduit” – nazwany tak przez uczestników poprzednich edycji wydarzenia, w tym roku zaprosi uczestników do 40 różnorodnych aktywności. Zagadnienia wokół których skupią się warsztaty i prelekcje tegorocznej konferencji to również:
– Roboty w szkole – metody pracy z robotami edukacyjnymi (Wonder robots, Ozobot, Photon robot)
– Metoda LEGO w szkole – warsztaty praktyczne dla nauczycieli różnorodnych etapów edukacyjnych.
– VR – wirtualna rzeczywistość – zastosowanie VR w edukacji i projektowanie własnych treści VR za pomocą bezpłatnych narzędzi
– Edukacyjny escape room i gry w edukacji (gry wirtualne i analogowe)
– Bezpłatne cyfrowe narzędzia edukacyjne w pracy nauczyciela, narzędzia dla przyrodników, humanistów i nauczycieli przedmiotów ścisłych.
– Ochrona danych osobowych w szkole RODO – zagadnienia praktyczne – możliwość konsultacji z ekspertami.

Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia br. (czwartek) godz. 10:00 – 16:00 w Gliwicach w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, ul. Bojkowska 35A. Organizatorem wydarzenia jest Śląska Sieć Metropolitalna wraz z Miastem Gliwice. Partnerem strategicznym jest firma Microsoft.

Partnerami przedsięwzięcia są m.in: Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nauki Młyn Wiedzy, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Fundacja Uniwersytet Dzieci, firma The Farm51 oraz firma Cortland. Wśród prelegentów wystąpi m.in.: Dr Maciej Kawecki – Dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi, Koordynator reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Dr Monika Wiśniewska – Dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruń, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPiN”.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli różnorodnych środowisk działających na polach edukacji formalnej i nieformalnej. Na dzień dzisiejszy obecność na konferencji potwierdziło ponad 400 uczestników z 9 województw.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI