Konflikty przy podziale spadku? Pomoże kancelaria prawna

Spadek po bliskiej osobie może być dużym wsparciem. Z drugiej jednak strony może być on poważnym kłopotem, gdy spadkobiercy nie mogą porozumieć się pomiędzy sobą w sprawie jego podziału. Wtedy warto udać się do kancelarii prawnej.

Prawo spadkowe w Polsce

Spadkodawca, czyli osoba zmarła, która zostawia po sobie spadek, może przekazać spadkobiercom mieszkanie, dom jednorodzinny, samochód, oszczędności, firmę, a także innego rodzaju mienie. W skład spadku mogą jednak wchodzić nie tylko aktywa, ale też pasywa, na przykład długi z pożyczek i kredytów. Dziedziczenie może odbywać się drogą ustawową, ale spadkodawca może także przygotować testament, w którym dokładnie wskazuje, kto ma otrzymać konkretne części jego własności. Sprawy spadkowe w Polsce reguluje prawo spadkowe, które zaliczane jest do prawa cywilnego. Niestety, jest to prawo zawiłe, które często powoduje problemy w interpretacji przez niedoświadczone osoby. W takim przypadku pomóc może dobra kancelaria prawna Gliwice – http://www.klgkancelaria.pl/ to jedno z tych miast, gdzie także można otrzymać takie wsparcie. 

Popularne problemy ze spadkiem

Spadek może powodować liczne konflikty wśród spadkodawców. Najczęściej dotyczą one podziału nieruchomości, na przykład gruntów czy domu jednorodzinnego. Zdarzają się jednak poważniejsze problemy, przykładowo związane z podważeniem testamentu, który mógł być napisany pod naciskiem. Gdy spadkobiercy nie mogą dojść do porozumienia lub jeden z nich czuje się pokrzywdzony, w takim przypadku jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy eksperta – prawnika specjalizującego się w sprawach spadkowych. Prawnik, na przykład adwokat czy radca prawny, może wówczas dokładnie zapoznać się ze sprawą, a następnie może zasugerować spadkobiercy najkorzystniejsze dla niego rozwiązanie danej sytuacji. Również może on przygotować wszystkie niezbędne pisma, w tym pozwy sądowe, a także może być reprezentantem swojego klienta w trakcie rozpraw. Adresy dobrych kancelarii prawnych specjalizujących się w sprawach spadkowych można znaleźć w sieci.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI