r e k l a m a
spot_imgspot_img

Koniec remontu filii urzędu miejskiego. Będą nowe miejsca parkingowe

Dobiega końca modernizacja budynku filii Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Jasnej 31a, w którym od 2016 r. działają wydziały Gospodarki Nieruchomościami, Edukacji, Planowania Przestrzennego oraz Samodzielny Referat Informacji Przestrzennej.

W ramach modernizacji wykonano m.in. docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji, hydro i termoizolacji ścian piwnic oraz wymieniono stolarkę okienną. Ze względu na stan techniczny wyburzono jeden z segmentów budynku.

– Prace miały na celu przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej budynku, a co za tym idzie obniżenie bieżących kosztów utrzymania – tłumaczy Aleksandra Janik-Gajówka, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W ramach inwestycji realizowane są również prace w zakresie zagospodarowania terenu wokół budynku – powstaje droga wewnętrzna, parking na ok. 60 pojazdów, chodniki i dojście do budynku. Wartość inwestycji to 2,7 mln zł. Został złożony wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z pieniędzy unijnych.

Równocześnie przed budynkiem urzędu (od strony ulicy Jasnej), na terenie administrowanym przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, powstaje parking z miejscami na około 60 miejsc postojowych. Inwestycja o wartości ponad 414 tys. zł będzie gotowa w grudniu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI