r e k l a m a
spot_imgspot_img

Place zabaw z nowymi urządzeniami. Powstała też siłownia

Do czterech gliwickich osiedli trafiły nowe sprzęty zabawowe. Urządzenia zostały sfinansowane z miejskiego budżetu w ramach konkursu „Gliwickie Place Zabaw” organizowanego przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Karuzele krzyżowe, przeplotnie i kiwaki to nowe elementy, które – jako darowizna miasta Gliwice – zostały przekazane spółdzielniom wyłonionym w drodze konkursu. Nowe urządzenia o wartości 38 tys. zł trafiły już na osiedla: Obrońców Pokoju, Stare Gliwice, Szobiszowice oraz Żwirki i Wigury. Cztery działające tam spółdzielnie mieszkaniowe zobowiązały się zmodernizować zarządzane przez siebie place zabaw. W zamian, za naprawę czy też zakup nowego urządzenia, miasto doposażyło ich tereny w nowe urządzenia zabawowe.

– Wśród tegorocznych wniosków pojawiła się również jedna siłownia zewnętrzna. Zgodnie z regulaminem doposażono teren w podwójne urządzenie siłowe – twister/orbitrek – informuje Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Mimo upływu lat Konkurs „Gliwickie Place Zabaw” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.


– Konkurs motywuje je, by dbały o estetykę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wpływa również na poprawę aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez rozbudowę i uatrakcyjnienie terenów osiedlowych – dodaje Iwona Janik.

Jednak nie tylko Miasto Gliwice, ale i wspólnoty aktywnie włączają się w tworzenie przyjaznej dla zdrowia oraz wypoczynku infrastruktury.

Na terenie zielonym między ul. Cichą, Klonową i Ceglarską stanęły cztery urządzenia w ramach nowej siłowni pod chmurką. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na terenie Osiedla Ligota Zabrska. Wyróżnia ją również, fakt, że tworzona jest przez największą na Osiedlu Wspólnotę Mieszkaniową Klonowa 1-11, Cicha 1-3, Ceglarska 42-52 w Gliwicach. – Kolejne urządzenia planujemy sukcesywnie dostawiać co roku w ramach możliwości finansowych Wspólnoty. Mamy również nadzieję na pozyskanie dodatkowych w ramach konkursu organizowanego każdego roku przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach – mówi Marcin Włodarczyk z Zarządu Wspólnoty.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI