Konkursy z nagrodami – ciekawe hobby nie tylko na wakacje

Udział w konkursach internetowych z nagrodami to hobby, które od kilku lat zyskuje w Polsce na popularności. Firmy, które organizują tego typu akcje, widzą ten trend i chętnie w nim uczestniczą, oferując coraz atrakcyjniejsze nagrody do zdobycia. Co z tego mają? Znakomity przekaz marketingowy i promocje swojej marki. Z kolei konkursowicze mają do wyboru coraz więcej okazji na udział w fajnych akcjach promocyjnych. Rodzajów konkursów jest wiele: konkursy kreatywne, konkursy plastyczne, konkursy fotograficzne, te przeznaczone dla dzieci, i np. te odbywające się kanałach social media. A lato to idealny czas, żeby w końcu załapać konkursowego bakcyla.

Konkursy z nagrodami są dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w ciekawy i pożyteczny sposób. Zwykle bowiem dzieje się tak, że hobby uszczupla nasz budżet, ponieważ wymaga poniesienia nakładów finansowych np. na sprzęt pocztowy, gry, produkty kolekcjonerskie itd. Tymczasem udział w konkursach może stan domowego budżetu poprawić.

Zasady i zasięgi konkursów są bardzo różne i raczej ciężko byłoby znaleźć dwa takie same. Generalnie jednak, można je podzielić na kilka najpopularniejszych typów. A wakacje sprzyjają niektórym z nich w sposób szczególny.

1. Konkursy kreatywne

Konkursy kreatywne to niezwykle popularna kategoria, w której potencjalni zwycięzcy i zdobywcy nagród muszą wzbić się na wyżyny swojej kreatywności. Konieczne będzie tu bowiem nadesłanie pomysłowego rozwiązania na zadanie zawarte w ogólnych zasadach danej akcji promocyjnej. Konkursy kreatywne często polegają na:
– Napisaniu chwytliwego hasła reklamowego
– Kreatywnym dokończeniu scenki
– Podaniu najbardziej nieszablonowej odpowiedzi na pytanie
– Przewidywaniu trendów na nadchodzące lata
– Zaprojektowaniu gadżetów i rozwiązań realnych problemów
– Podaniu przepisu na smaczną potrawę z danych składników

Te przykłady oczywiście w żaden sposób nie wyczerpują pojemności tej kategorii, a są raczej jej małym wycinkiem. Konkursy kreatywne potrafią zaskakiwać i widać, że już ich zasady były tworzone przez kreatywne osoby.

A wakacje to doskonały czas, kiedy możemy wymagać od swojego intelektu produkowania szczególnie ciekawych pomysłów. Jest to czas kiedy umysł jest wypoczęty, organizm dobrze dotleniony, jemy lepsze jakościowo pokarmy ze względu na dużą dostępność warzyw i owoców. To sprawia, że mamy więcej energii i potencjalnie większą szansę na wymyślenie czegoś ekstra. Warto więc zrobić z tego użytek i spróbować swoich sił w kreatywnym konkursie.

2. Konkursy fotograficzne

Jest to kolejna kategoria akcji promocyjnych, która w wakacje powinna budzić szczególnie duże zainteresowanie. Dlaczego? Ponieważ, jest to czas w którym szczególnie dużo podróżujemy i odkrywamy ciekawe miejsca, które lubimy fotografować. W erze fotografii cyfrowej nikt się nie ogranicza w ilości robionych zdjęć i z jednego wyjazdu potrafimy przywozić ich setki. Jeżeli wśród tych setek trafią się szczególnie dobre ujęcia to warto zgłosić je na stosowny konkurs fotograficzny.

Internetowe konkursy fotograficzne dzielą się zazwyczaj ze względu na wiek uczestników. Innym często spotykanym kryterium podziału jest doświadczenie uczestników. Dzięki temu, zazwyczaj konkursy fotograficzne nie mieszają ze sobą prac profesjonalistów z pracami amatorów. A jeżeli już to robią, to przyznają im wyróżnienia w osobnych kategoriach. Wydaje się to być słuszne, ponieważ znacznie wyrównuje szanse osób biorących w nich udział.

Warto przy tej okazji na chwile zatrzymać się na technice robienia zdjęć. Poziom techniczny zwykle jest istotnym aspektem oceny nadesłanych prac, ale niekoniecznie najważniejszym. Aby zawojować konkurs fotograficzny, należy wykazać się przede wszystkim wysoką umiejętnością uchwycenia tematyki konkursu w nieszablonowym ujęciu.

Co więcej, niektóre konkursy fotograficzne mają zasady wprost wskazujące, że najbardziej liczy się pomysłowość i nie ma problemu, żeby nadsyłać prac, którym technicznie bardzo daleko jest to ideału. Takie zasady możemy bardzo często spotkać na konkursach organizowanych na kanałach social media.

Wymienione wyżej kategorie konkursów są tylko małym wycinkiem z konkursowego świata. Typów konkursów jest oczywiście dużo więcej i warto poszukać takich, które rzeczywiście nas zaciekawią i w jakimś stopniu odpowiadają naszym talentom. W takim wypadku, hobby może przerodzić się w prawdziwa pasję, a i od czasu do czasu, dzień uprzyjemni wiadomość o zdobytej nagrodzie. Powodzenia!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI