spot_img


Kontenery sanitarne – czym się charakteryzują i jakie jest ich zastosowanie?

Kontenery sanitarne mogą przydać się w wielu miejscach – na placach budowy, blisko upraw rolnych. Dobrze jest wiedzieć o nich więcej, aby moc wybrać najlepszy.

Co to jest kontener sanitarny?

Kontener sanitarny to obiekt, który służyć może jako tymczasowa łazienka czy umywalnia. W zależności od potrzeb można go wyposażyć w umywalki, ubikacje czy prysznice. Kontener sanitarny jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż typowe kabiny przenośne, ponieważ ma on pełną instalację wodną, kanalizację, jak również grzejniki, oświetlenie, podgrzewacze wody. Można go też wyposażyć we wszelkie udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jeśli jest to potrzebne, zainstalować można zbiornik na fekalia.

Na stronie g-con.pl, renomowanego producenta kontenerów, znajdziemy różne obiekty, które z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb. Standardowy wymiar kontenera to 2435 x 6055 mm, natomiast na rynku dostępne są także niestandardowe opcje. Warto wiedzieć, że w ofercie znajdziemy na przykład kontenery damsko-męskie, które w wyposażeniu mają umywalki, pisuary. Jeśli chcemy zapewnić pracownikom możliwość odświeżenia się po pracy, świetnym rozwiązaniem jest inwestycja w kontener prysznicowy, który ma elektryczny podgrzewacz wody. Obiekt można rozbudować o moduł kuchenny, dzięki czemu kontener będzie spełniał zarówno funkcje sanitarne jak i zaplecza socjalnego.

Kontenery sanitarne – czym się charakteryzują i jakie jest ich zastosowanie?

Gdzie warto postawić kontener sanitarny?

Kontenery sanitarne na G-con.pl będą znakomitym elementem infrastruktury wszędzie tam, gdzie odbywa się praca na świeżym powietrzu, a pracownikom należy zapewnić dostęp do łazienki lub kuchni. Z tego też powodu sprawdzą się na przykład na placach budowy lub też w przypadku prac sezonowych w sektorze rolniczym. W obu tych przypadkach, zagospodarowanie terenu prac ma charakter tymczasowy, nie byłoby więc opłacalnym rozwiązaniem stawianie budynku trwale związanego z gruntem. Jednocześnie, kontener sanitarny stanowi opcję, która pozwala pracownikom w komfortowych warunkach wziąć prysznic, zjeść śniadanie czy lunch, odpocząć chwilę od upału czy słońca.

Jakie zalety ma kontener sanitarny?

Co jest zaletą kontenera sanitarnego? Jest on bardzo łatwy do zainstalowania, ale jednocześnie wykonany z wysokiej jakości elementów. Modułowa konstrukcja oparta o stalową ramę jest wytrzymała i odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Pozwala ona też na transport kontenera, który stanowi obiekt całkowicie mobilny, bez uszkodzenia go. Znakomity jest stosunek jakości do ceny. Możliwość wyposażenia kontenera w ogrzewanie lub klimatyzację pozwala na użytkowanie go o każdej porze roku. Co więcej, tymczasowość obiektu sprawia, że do jego postawienia nie trzeba pozwolenia na budowę. W znaczący sposób skraca to czas przygotowania infrastruktury dla pracowników i wpływa na sprawność prac. Żeby warunek tymczasowości został spełniony, należy kontener rozebrać w ciągu 120 dni (najczęściej w tym czasie kończą się prace sezonowe w sektorze rolniczym), albo przenieść w inne miejsce. Może być to nawet inna część działki inwestycyjnej, na której trwa budowa.

Warto inwestować w kontenery renomowanych producentów – będzie to gwarancja jakości obiektu i jego funkcjonalności. Co więcej, kupując wysokiej jakości kontener skorzystamy z niego nie tylko podczas jednego sezonu prac czy jednej inwestycji.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI