r e k l a m a


Kontrola NIK w gliwickiej spółce miejskiej. To pokłosie „afery gliwickiej”?

W jednej z miejskich spółek w Gliwicach trwa właśnie kontrola Najwyższej Izby Kontroli.

Mowa o Śląskiej Sieci Metropolitalnej. To miejska spółka, o której głośno było w ubiegłym roku. Wszystko za sprawą „afery gliwickiej„. Przypomnijmy, że chodzi o prawie 30 milionów pożyczki, którą miejska spółka Śląska Sieć Metropolitalna zaciągnęła na sprzęt komputerowy. Sprzęt ten w większości od wielu leżał w magazynach i nie był używany. Sprawa bardzo zbulwersowała mieszkańców.

Kontrola NIK w Gliwicach

Okazuje się, że w spółce miejskiej trwa właśnie kontrola NIK. Rozpoczęła się w grudniu. Nie wiemy jednak, czy dotyczy ona ww. sprawy. Najwyższa Izba Kontroli nie ujawnia bowiem szczegółów. Prace kontrolerów mają zakończyć się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Wówczas prawdopodobnie dowiemy się co sprawdzali pracownicy NIK.

Zakres kontroli objęty tajemnicą

„Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę I/21/004/LKA „Wybrane aspekty funkcjonowania Śląskiej Sieci Metropolitalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach”. Kontrola jest realizowana przez Delegaturę NIK w Katowicach. Planowany termin zakończenia czynności kontrolnych pierwotnie przewidziany został na przełom I i II kwartału 2022. Na obecnym etapie wszelkie ustalenia kontroli jak również dokładny zakres przedmiotowy i podmiotowy kontroli jest objęty tajemnicą kontrolerską i nie może zostać podany do publicznej wiadomości. Po zakończeniu wszelkich procedur związanych z przygotowaniem wyników kontroli oraz ich publikacją, ustalenia kontroli będą ogólnodostępne na stronie internetowej Najwyższej Izby Kontroli” – wyjaśnia w mailu do redakcji infogliwice.pl Łukasz Pawelski, rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 lat temu

Gliwice to przyszłość TU 😀

Xawery
Xawery
2 lat temu

Kolejna kontrola przeprowadzona w kolejnej gliwickiej spółce przeprowadzona na zlecenie prezydenta. Zakres kontroli nie znany . Wyniki pokontrolne z pewnością nas zaskoczą. Nieznaczne uchybienia i to wszystko . Neumann będzie się nimi podpierał. No ale nie ubiegajmy faktów.

Kad
Kad
2 lat temu
Reply to  Xawery

NIK nie kontroluje na zlecenie prezydenta czy premiera. To niezależna państwowa instytucja

Covid
Covid
2 lat temu
Reply to  Kad

niezależna?
Poczytaj o NiKu w Polskim wykonaniu.

Xawery
Xawery
2 lat temu
Reply to  Kad

Mowa o prezydencie Neumann. Jego obciąża ta afera !!! Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI