spot_img


Koronawirus będzie pretekstem do wygaszania kopalń?

– Epidemia nie będzie żadnym pretekstem i okazją do szybszego wygaszania kopalń – zapewnił w czwartek minister aktywów, wicepremier Jacek Sasin. Jak podkreślił, zależy mu na tym, aby żaden górnik nie stracił pracy.

Wicepremier w rozmowie w radiowej Trójce poinformował, że zarażenie koronawirusem wykryto dotychczas u 959 górników. Dodał, że 29 z nich wymagało hospitalizacji. Minister przekazał też, że w związku z sytuacją epidemiczną w czterech kopalniach nastąpiło częściowe zawieszenie produkcji.

Sasin zwrócił też uwagę, że rząd przygotowuje program naprawczy dla górnictwa, który – jego zdaniem – „pozwoli tej branży spokojnie przetrwać trudny czas”. Dodał, że program ten jest przygotowywany i powinien być gotowy do końca czerwca.

Pytany, czy epidemia nie będzie pretekstem i okazją do szybszego wygaszania kopalń zapewnił, że „nie będzie żadnym pretekstem”.

„Moją intencją jest, żeby doprowadzić do takiej sytuacji, że żaden górnik nie straci pracy. Chciałbym żeby tak ten program został skonstruowany. (…) Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe. Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce” – podkreślił wicepremier.

Sasin zaapelował przy tym do górników i związków zawodowych, „aby nie dolewać oliwy do ognia, nie protestować, nie próbować przeszkadzać”.

(PAP)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BYLY RYL
BYLY RYL
2 lat temu

jak sie slucha co mowia ryle to naprawde sa ryle zwiesc na dol i dostarczac chleb i wode moze zmadrzeja tyle ludzi stracilo prace ale w tak chamski sposob sie nie zachowuja jak ta holota

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI