Korun: To było wypracowane zwycięstwo

Piast wygrał w sobotę z Arką Gdynia 1-0.

– Arka mocno się cofnęła i nastawiła na kontry. My natomiast cierpliwie wymienialiśmy piłkę i w końcu strzeliliśmy gola. Wypracowaliśmy to zwycięstwo i bardzo mnie to cieszy – przyznał Uros Korun po zwycięstwie 1-0 nad gdyńską Arką.

Piast Gliwice zdobył komplet punktów w meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonując Arkę Gdynia 1-0. – W Poznaniu zdobyliśmy tylko punkt i całą przerwę reprezentacyjną pracowaliśmy, aby powrót rozgrywek ligowych był dla nas zwycięski. Dobra praca na zgrupowaniu przyniosła efekty i teraz cieszymy się z kompletu punktów zdobytych w domu – stwierdził uśmiechnięty Uros Korun.

Słoweniec przyznał jednak, że zwycięstwo nad Arką nie przyszło Piastowi łatwo. – Od początku meczu Arka mocno się cofnęła i nastawiła na kontry. My natomiast cierpliwie wymienialiśmy piłkę i w końcu strzeliliśmy gola. Wypracowaliśmy to zwycięstwo i bardzo mnie to cieszy.

– Na pewno czerwona kartka dla zawodnika Arki to był ważny moment w meczu. My dobrze się przygotowaliśmy na drugą połowę i w końcu wykorzystaliśmy błąd drużyny grającej w osłabieniu. To ważne. Dla mnie – jako obrońcy – istotne jest również to, że sami nie straciliśmy gola – zakończył Korun.

Z kolei Waldemar Fornalik uważa, że zwycięstwo nie przyszło łatwo.

– Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, bo nie był to łatwy mecz, o czym przestrzegałem przed spotkaniem. Arka w wielu spotkaniach swoim przeciwnikom sprawiała wiele problemów. Dzisiaj – grając z nami – było podobnie. My jednak wywalczyliśmy i wydarliśmy od nich te trzy punkty. Cieszymy się z liczby zgromadzonych „oczek”, ale chcemy ich zdobyć jeszcze więcej – zakończył szkoleniowiec.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI